Zdjęcie: Pixabay

Na tegorocznych wakacjach z Portu Lotniczego w Jasionce będzie można latać do chorwackiej Rijeki. Rejsy uruchomi narodowy przewoźnik – LOT. 

Rijeka jest nowością w wakacyjnym rozkładzie lotów z Jasionki. Inauguracyjny rejs zaplanowano na 5 lipca. Loty do Rijeki będą raz w tygodniu, we wtorki, przez dwa wakacyjne miesiące. Połączenia będzie obsługiwał Bombardier Q400. Z podrzeszowskiego lotniska będzie startował o godz. 20:10, w Rijece wyląduje o 22:05. Lot powrotny zaplanowano na 22:35, a podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.

Rijeka to trzecie co do wielkości miasto w Chorwacji. Lotnisko jest na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku. Loty do Rijeki są trzecią letnią nowością lotniska w Jasionce. Od 12 czerwca w każdą niedzielę będzie można latać do włoskiej Wenecji (do 18 września), od 18 czerwca w każdy poniedziałek i sobotę będą loty Olsztyna. Wszystkie trzy nowe połączenia uruchamia LOT.

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce, wierzę, że loty do Rijeki powtórzą ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku będą. Do Zadaru od 18 czerwca, do Gdańska można już latać od 7 maja – w środy i soboty. Ponadto, 19 czerwca ruszą loty do bułgarskiego Burgas – w czwartki i niedziele. Te ostatnie loty uruchamia węgierska linia Wizzair.  

Od początku 2022 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 200 tys. pasażerów, tylko w maju – 60 tysięcy. Na tegorocznych wakacjach z Jasionki będzie rekordowa liczba kierunków – 23, ponad 80 rejsów tygodniowo do 12 krajów. Kursują już czartery do Antalyi i Heraklionu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama