Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak się uchronić przed niechcianym telemarketingiem, kto i kiedy może żądać od Ciebie kopii dokumentu tożsamości? – na te i wiele innych pytań będą odpowiadać eksperci Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych podczas dyżuru 4 stycznia 2018 r. w Rzeszowie. 

Uciążliwy telemarketer nęka Cię telefonami, oferując garnki, koce, pościel lub inne towary czy usługi w okazyjnej cenie, choć potem okazuje się, że są one horrendalnie drogie Wypożyczalnia sprzętu sportowego prosi Cię o pozostawienie dowodu osobistego w zastaw, a firma, z którą zawierasz umowę chce go skopiować?

Nie wiesz, co uprawnia przedsiębiorcę bądź urząd do żądania od Ciebie wielu Twoich danych osobowych? Nie jesteś pewien, czy masz wyrazić zgodę na zbieranie i wykorzystywanie Twoich danych?

Jeśli masz tego typu wątpliwości, zdając sobie sprawę m.in. z tego, jak groźnym zjawiskiem naszych czasów jest tzw. kradzież tożsamości, skorzystaj z pomocy ekspertów Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Zapytaj ich, jak masz się zachować w określonych sytuacjach, jakie są Twoje prawa.

W czwartek 4 stycznia 2018 r. warto odwiedzić punkt konsultacyjny GIODO w Rzeszowie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Grunwaldzkiej 15, pokój 213a.

Eksperci będą dyżurować od godz. 12:00 do 15:00. Udzielać odpowiedzą na pytania, m.in. jak się uchronić przed niechcianym telemarketingiem, kto i kiedy może żądać od Ciebie kopii dokumentu tożsamości, o czym powinien Cię informować podmiot, który zbiera i wykorzystuje Twoje dane, na czym polega prawo do przenoszenia danych.

GIODO zaprasza wszystkich chcących poznać swoje prawa w zakresie ochrony danych osobowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama