Fot. Show The Show
Reklama

Wystarczyło kilka godzin, by cena karnetu gwarantującego dożywotni wstęp na wszystkie edycje Cieszanów Rock Festiwal przekroczyła 2000 zł. Licytacja wciąż trwa. 

5 maja gruchnęła wiadomość o odwołaniu tegorocznej 11. już edycji Cieszanów Rock Festiwal (20-22 sierpnia). Organizatorzy, w związku z epidemią koronawirusa i związanych z tym rządowych restrykcji (m.in. zakaz imprez masowych), festiwal przenieśli do internetu. Koncerty zespołów z tegorocznego lineupu będą w internecie, podobnie jak wirtualny Przegląd Zespołów. 

– Zaraz po wydaniu oświadczenia dostaliśmy masę wiadomości z pytaniami, jak nas wesprzeć. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu nasi fani masowo deklarują chęć zachowania biletu na przyszły rok – mówi Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny Cieszanów Rock Festiwal.

Dużą popularnością cieszy się również internetowa aukcja „Złotego Karnetu CRF”, organizowana przez Allegro w ramach akcji wsparcia dla kultury #złotybilet. Cena karnetu gwarantującego dożywotni wstęp na wszystkie edycje CRF, w kilka zaledwie godzin, przekroczyła 2000 zł.

– To wielki gest solidarności z naszymi współpracownikami, artystami i mieszkańcami Cieszanowa – uważa Artur Tylmanowski. 

Link do licytacji dożywotniego „Złotego Karnetu CRF” jest TUTAJ. 

Dotychczasowe statystyki mówią, że z opcji zwrotu biletów zazwyczaj korzysta ok. 80 procent osób. W dobie koronawirusa tendencja ulega wyraźnej zmianie, przechylając szalę na stronę organizatorów. Skąd ta zmiana? Artur Tylmanowski twierdzi, że dużo zależy od  filozofii samych festiwali.

 – CRF od samego początku stawiał na budowanie relacji z festiwalowiczami. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Ostatnie wydarzenia udowodniają to, że nastała era społecznie odpowiedzialnych uczestników. Fani CRF stanęli na wysokości zadania. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i z pewnością długo nie pozostaniemy dłużni – zapewnia Tylmanowski. 

Cieszanów Rock Festiwal to jeden z najprężniej rozwijających się festiwali muzycznych w kraju. Niegdyś nazywany „podkarpackim Woodstockiem” i następcą Jarocina, dzisiaj tworzy własny festiwalowy styl, łączący tradycję i klimat dawnych festiwali z nowoczesną komunikacją i zaangażowaniem społecznym. 

Występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, Przegląd Zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym, tworzą unikalny klimat i co roku przyciągają tysiące uczestników. Festiwalowi towarzyszą rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: