Ciężkie brzmienia na ósmej edycji festiwalu „Rockowyja”. Gwiazdą zespół Brown

0
Reklama

Cztery zespoły zagrają podczas VIII edycji Festiwalu Zespołów Alternatywnych „Rockowyja”, który 8 września br. odbędzie się w Rzeszowie. Gwiazdą wieczoru będzie rzeszowska grupa Brown.

 

Jak poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury, który jest organizatorem festiwalu, podczas tegorocznej edycji imprezy dominować będą ciężkie brzmienia spod znaku takich gatunków muzycznych, jak metal alternatywny, nu metal i rapcore.

Celem festiwalu „Rockowyja” jest ukazanie przeszłości, teraźniejszości
i przyszłości rzeszowskiej sceny alternatywnej. To nie tylko oddanie hołdu znanym
w całej Polsce artystom z Rzeszowa, ale także popularyzacja twórczości i dorobku debiutujących zespołów.

Na długiej liście wykonawców, którzy wystąpili na festiwalu znajdują się nazwy wielu legendarnych i popularnych grup, takich jak 1984, Jesus Chrysler Suicide, Spiral czy Diaboł Boruta.

Gwiazdą wieczoru ósmej edycji imprezy będzie rzeszowska grupa rockowo-metalowa Brown, która obchodziła w ubiegłym roku jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. Zespół działa nieprzerwanie od 2001 roku i posiada na swoim koncie trzy studyjne albumy oraz setki koncertów zagranych w całej Polsce.

Muzycy byli także laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Publiczności Festiwalu Go Rock 2006, Nagrody Publiczności Festiwalu Union of Rock 2007 czy Nagrody „Werbel 2009” Polskiego Radia Rzeszów.

Występ gwiazdy wieczoru poprzedzą koncerty trzech obiecujących przedstawicieli podkarpackiej sceny alternatywnej: The Remedy For… z Rzeszowa (metal/rapcore), P.PiG z Rzeszowa (rapcore) oraz Insist z Leżajska (hardcore/metal).           

 „Rockowyja” odbędzie się w piątek 8 września br. w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja przy ul. Olbrachta 120. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.                         

Program:

– 16:30 – rozpoczęcie imprezy  

– 17:00 – Insist (hardcore/metal)               

– 18:00 – P.PiG (rapcore)

– 19:00 – The Remedy For… (metal/rapcore)       

– 20:30 – BROWN (rock/grunge/alternative)

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: