Citroen wpadł do rowu na S19. Pomogli żołnierze obrony terytorialnej [FOTO]

Do niegroźnego zdarzenia doszło w niedzielę na drodze ekspresowej S19 z Rzeszowa do Kamienia. Citroen wpadł do rowu. Auto wyciągnęli żołnierze 3. Podkarpackiej Obrony Terytorialnej.

 

Ok. godz. 7:15 na końcu drogi S19 z Rzeszowa w kierunku Kamienia kierowca citroena na łuku drogi zjechał do rowu. Autem z przemyską rejestracją podróżowało czterech mężczyzn w wieku około 35-40 lat. Jechali od strony Rzeszowa w kierunku Kamienia. Mężczyznom na szczęście nic się nie stało i o własnych siłach wyszli z auta, ale byli w szoku. Samochód ugrzązł w błocie.  

Drogą przejeżdżali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy widząc zdarzenie zatrzymali się i udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Żołnierze jechali na ćwiczenia obrony terytorialnej, które odbywały się na strzelnicy w Nisku. Podróżowali pojazdem sanitarnym Scam SM 50, który służy do transportu rannych w trudnych warunkach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po upewnieniu się, że nikomu nic się nie stało, żołnierze przy użyciu specjalistycznej wyciągarki, którą mieli na wyposażeniu, wyciągnęli samochód z przydrożnej fosy. Akcja wyciągania citroena trwała ok. 30 minut. Żołnierze przy pomocy obsługi autostrady zablokowali drogę na czas wyciągania auta.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama