With them every situation is so funny

Jeśli lubisz podróże, lecz brakuje Ci czasu dla długie wakacje, to najlepszy będzie dla Ciebie city break po najpiękniejszych miejscach Europy. Ile euro będzie kosztował taki wyjazd? Gdzie warto pojechać?

Ile euro warto mieć na romantyczną wycieczkę do Paryża?

Paryż uchodzi za najbardziej romantyczne miejsce w Europie albo może i na świecie. Koszt lotu z Polski wynosi od 60 euro za osobę. Paryż jest miastem „miłości i zakochanych”, dlatego jest to idealne miejsce na oświadczyny, podróż poślubną lub wycieczkę w rocznicę ślubu. Jest jednym z najlepiej skomunikowanych europejskich miast. Znajdują się w nim trzy lotniska, dzięki temu wybór przewoźników jest bardzo duży, a często można zakupić bilet za mniej niż 60 euro. Jeśli chcesz sprawdzić aktualny kurs euro i dokonać korzystnej wymiany to wejdź na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

W Paryżu można zobaczyć zjawiskowe, a zarazem monumentalnych budowle. Jeśli city break ma być w wersji luksusowej, to warto zatrzymać się w hotelu Brighton. Koszt od 330 euro od pary za dobę. Hotel położony jest w dzielnicy Paryża, której historia sięga XIX wieku. Z pokoi jest piękny widok m.in. na Luwr. Naprzeciw hotelu znajduje się jeden z najsłynniejszych ogrodów – Tuilerie. Stworzony w XVII wieku. Koniecznie trzeba przespacerować się brzegiem Sekwany, a na lunch wybrać się do Le Laurent (luksusowa restauracja, w której cena dania to min kilkanaście euro). Będąc w Paryżu, warto odwiedzić Luwr. Cena wejściówki to 15 euro.

Rzym – najstarsza stolica Europy

Stolica Włoch jest jednym z najstarszych miast Europy. Dawniej Rzym był stolicą kultury i sztuki. Obecnie można w nim podziwiać architekturę z różnych epok, w połączeniu z pyszną włoską kuchnią. Rzym tak jak Paryż jest jednym z lepiej skomunikowanych europejskich miast. Koszt lotu w dwie strony poza sezonem to około 40 euro. W sezonie cena lotu jest wyższa około 100 euro w obie strony. Jeśli chcesz, aby Twój weekend w Rzymie był luksusowy, to koniecznie zatrzymaj się w Palazzo Navona cena za nocleg od 125 euro za dwie osoby.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jeśli zatrzymasz się w Palazzo Navona, to nie będziesz musiał skorzystać z dodatkowych środków transportu. Hotel położony jest na Placu Navona, gdzie znajduje się słynna fontanna Neptuna. Wokół placu znajdują się wąskie uliczki, które prowadzą m.in. do kościołów i innych zabytkowych budynków. Gdy jesteś w Rzymie, to powinieneś zwiedzić Koloseum – koszt 16 euro.

Londyn – ulubione miejsce fanów Royalsów

Jeśli wybrałeś się na city break do Paryża, to powinieneś wybrać się również do Londynu. Koszt hotelu w zależności od standardu waha się od 36 do 315 GB. Warto pamiętać, że ceny żywności w Anglii są około 1,5 razy wyższe niż Polsce, dlatego cena posiłku dla dwóch osób w średniej jakości restauracji, to około 60 funtów szterlingów. Aby sprawdzić aktualny kurs funta i dokonać korzystnie wymiany wejdź na: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/.

Jeśli jesteś w Londynie, to koniecznie musisz zobaczyć Pałac Buckingham. Oglądanie z zewnątrz i zrobienie zdjęcia z wartownikiem nic nie kosztuje. Jeśli chcesz zobaczyć, jak mieszkają royalsi, to wybierz się do Londynu w sierpniu bądź wrześniu. Wtedy wnętrza pałacu są udostępnione turystom. Koszt 10 funtów za osobę. Kolejną godną uwagi atrakcją jest słynne London Eye – cena biletu to 27 funtów/osoba. Gdy lubisz muzea, to powinieneś odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej. Wejście jest darmowe.

Jeśli chcesz miło spędzić czas na city breaku, to powinieneś wybrać się do jednego z popularniejszych europejskich miast. Weekend w Londynie to koszt min. 1600 funtów za dwie osoby. Jeśli wolisz romantyczniejsze miejsca, to lepszy będzie Paryż lub Rzym. Koszt weekendowego city break to min 1500 euro/za dwie osoby.

Reklama