Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Adam Michnik

We wtorek (16 kwietnia) w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego debata senacka. Wezmą w niej udział m.in. Adam Michnik oraz Tomasz Grodzki, były marszałek Senatu i Gabriela Morawska-Stanecka, b. wicemarszałkini Senatu.

Debatę organizuje senator Tomasz Grodzki, marszałek Sejmu w latach 2019–2023. Udział w niej zapowiedzieli także senatorka Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałkini Senatu w latach 2019–2023; Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki; Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa oraz Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Debata odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia, o godz. 18:00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83). Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Celem cyklu debat senackich jest popularyzacja wiedzy o roli Senatu RP w procesie legislacyjnym oraz jego dorobku po odrodzeniu izby po 1989 roku, przybliżenie obywatelom inicjatyw ustawodawczych Senatu, wskazanie roli Senatu w budowie dialogu społecznego, a także możliwości i rozwiązań zmierzających do zwiększenia roli obywateli w jego naprawie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Cykliczne debaty odbywają się w różnych miastach Polski.

Podczas debaty w Opolu, marszałek Grodzki podkreślał, że poziom debaty wzrósł zwłaszcza w ostatniej kadencji, gdy władzę w Senacie przejęła opozycyjna większość. A w raz z nią wróciły konstytucyjne 30-dniowe terminy do przedyskutowania każdej przedstawianej Senatowi ustawy. Stąd narodził się pomysł Debat Senackich, by, jak powiedział marszałek, „kaganek dobrej jakości debaty nieść w Polskę”.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na rzeszowską debatę, aby w atmosferze wzajemnego szacunku porozmawiać o tym, co dla naszego miasta i dla mieszkańców jest ważne – namawia Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Fot. Marta Marchlewska / Kancelaria Senatu . Na zdjęciu prof. Tomasz Grodzki podczas spotkania w 2020 roku w Krośnie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama