Commercecon buduje nową halę dla ML System. Pracę znajdzie 120 osób

Reklama

Nowa inwestycja w branży fotowoltaicznej. Commercecon buduje halę produkcyjno-magazynową dla podrzeszowskiej firmy ML System.

 

Wizualizacje: materiały prasowe

Budowa hali trwa w Zaczerniu, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeoropolis, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siedziby ML System, który jest producentem i dystrybutorem paneli fotowoltaicznych. 

Nową halę buduje Commercecon. W zakładzie o łącznej powierzchni prawie 20 tys. m kw. docelowo zatrudnienie znajdzie 120 osób. Nowa hala zwiększy powierzchnię użytkową firmy z 25 tys. do 45 tys. m kw.

W hali będą wytwarzane na masową skalę pierwsze na świecie moduły w oparciu o wykorzystanie tzw. studni kwantowych, co – oprócz wysokich parametrów produktu – da niespotykaną wcześniej trwałość i atrakcyjny wygląd.

Fotowoltaika ma wzięcie 

Dawid Cycoń, prezes ML System, twierdzi, że inwestycja podyktowana jest ciągle rosnącym zapotrzebowaniem rynku na technologie OZE. Szczególnie teraz, gdy od 28 kwietnia każdy nowy budynek musi mieć tzw. świadectwo energetyczne. 

– Nowa fabryka pozwoli nam na zwiększenie naszych dotychczasowych zdolności produkcyjnych, a co za tym idzie na skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania rynku – dodaje prezes Cycoń. 

– Rynek fotowoltaiczny w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija – rośnie liczba i moc instalacji, ale powstają także nowe fabryki paneli fotowoltaicznych – mówi Hubert Hoffman, właściciel Commercecon.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Największy udział w energii pozyskiwanej z OZE, która stanowi ok. 20 proc. energii wyprodukowanej w Polsce, ma fotowoltaika. Pod koniec grudnia ub. r. moc zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych przekroczyła 12 GW – o 58,7 proc. więcej niż na koniec 2021 r.

Hala na 12 metrów 

Budowana przez Commercecon dla ML System hala będzie miała wysokość 12 metrów, a jej całkowita powierzchnia – w skład której wejdzie część produkcyjno-magazynowa oraz nowoczesna przestrzeń biurowo-socjalna – wyniesie prawie 20 tys. m kw. 

– Jak na producenta rozwiązań energetyki słonecznej przystało, budynek zasilany będzie energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych na zadaszeniu i elewacji budynku. Naturalnie pochodzić one będą z naszego zakładu produkcyjnego – informuje Dawid Cycoń.

Obiekt powstaje na ponad 3-hektarowej działce. Powstaną także strefy zielone, droga wewnętrzna, parking na 85 miejsc, a także infrastruktura techniczna ze zbiornikiem retencyjno-rozsączającym oraz zbiornikiem do celów pożarowych.

Budowa hali ma się zakończyć pod koniec br. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama