Coraz bliżej do premiery filmu o łańcuckim płatnerzu. Zobaczcie zwiastun [VIDEO]

Reklama

Na 23 lutego zaplanowano premierę „Płatnerz musi być muzykiem”, jednego z filmów realizowanych w ramach tegorocznej Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

 

„Płatnerz musi być muzykiem” to produkcja stworzona w ubiegłym roku przez łańcuckie studio Mazurkiewicz Produkcja Filmowa w koprodukcji z Podkarpacką Komisją Filmową.

Bohaterem prawie półgodzinnego filmu dokumentalnego jest Krzysztof Panas, mistrz płatnerski z Łańcuta. Obraz pokazuje tajniki niecodziennego zawodu i efektowne, unikatowe wyroby jak miecze samurajskie czy szable husarskie wykonane tradycyjnymi metodami, które łańcucki płatnerz zgłębiał przez dziesięciolecia.

Przede wszystkim jednak film to opowieść o pełnym charyzmy i humoru człowieku, który od ponad 40 lat wytrwale podąża za swoją pasją, a jego kuźnia i pracownia, tak jak całe życie, pełne są muzyki.  

Film autorstwa Katarzyny i Mirosława Mazurkiewiczów jest współfinansowany przez Podkarpacką Komisję Filmową z funduszy Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i budżetu województwa podkarpackiego. Produkcja uzyskała także dofinansowanie ze strony miasta Łańcuta.

Premiera filmu będzie miała miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 23 lutego o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie WDK. Premiera będzie też okazją do spotkania i rozmowy z bohaterem filmu, Krzysztofem Panasem.

Później produkcję będzie można obejrzeć też podczas seansu w Łańcucie, 17 marca o godz. 18:00 w Tabu Pub przy ul. Kościuszki 2. Rezerwacji można dokonywać poprzez facebookowy profil lokalu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama