Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pierwsi rzeszowscy kierowcy z Uberem zaczną współpracę w poniedziałek, 14 lutego. Na rynku usług przewozowych w Rzeszowie jest coraz ciaśniej. 

Nie tak dawno informowaliśmy, że od 27 stycznia w Rzeszowie działa aplikacja przewozowa Free Now. Wcześniej na rynku usług przewozowych z tradycyjnym taksówkami rywalizował tylko Bolt, który w stolicy Podkarpacia jest od marca 2019 roku. 

Teraz do Rzeszowa wchodzi Uber, największa na świecie aplikacja świadcząca usługi przewozowe. Uber w Polsce rozpoczął działalność w 2013 roku, przez lata zwalczali go korporacyjni taksówkarze, twierdząc że aplikacja oferuje „dzikie taksówki”.

Do aplikacji wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Uber rozszerza swoją działalność o kolejne polskie miasta – Bydgoszcz i właśnie Rzeszów. Co prawda Uber jeszcze tego oficjalnie nie ogłosił, ale zrobił to jeden z biznesowych partnerów operatora – Natviol.

Natviol ogłosił, że w lutym „Uber wjeżdża do Rzeszowa”. Firma tak namawia kierowców do współpracy: „Atrakcyjne bonusy na start. Pracę możesz traktować jako swoje dodatkowe źródło dochodu, jak i pełnoetatowy zarobek. Sam ustalasz swoje godziny pracy”.

Natviol zapewnia, że rzeszowscy kierowcy mogą współpracę rozpocząć w ciągu jednego dnia, a partner Ubera pomoże im skompletować niezbędne dokumenty. Według naszych nieoficjalnych informacji Uber w Rzeszowie wystartuje już w poniedziałek, 14 lutego.

Informacje na ten temat od wielu dni krążą wśród kierowców. – Rezygnuję z pracy dla Bolta. Na początku się opłacało, miesięcznie można było zarobić nawet 5000 zł. Bolt jednak ostatnio zwiększył swoją prowizję – z 20 do 36 procent – mówi nam jeden z kierowców. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama