Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Ponad 100 kierowców w Rzeszowie przystąpiło już do aplikacji taxi Free Now. Od czwartku klienci mogą już zamawiać przewozy. 

Uruchomienie w Rzeszowie aplikacji Free Now zapowiadaliśmy w połowie stycznia. To konkurencja dla Bolta i tradycyjnych sieci taksówkarskich. Free Now powstało w 2009 roku w Hamburgu, udziałowcami operatora są Daimler i BMW.

Z aplikacji można korzystać w ponad 170 miastach europejskich. W Polsce Free Now do tej pory było w 7 aglomeracjach: w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Łodzi. W czwartek dołączyły 4 kolejne: Rzeszów, Bydgoszcz, Lublin i Białystok.

– Rzeszów to miasto z dużym potencjałem – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now Polska. – Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy pokochają naszą usługę, bo zapewniamy wygodę, przystępne ceny znane z góry, szybkość i bezpieczeństwo – dodaje. 

Na start, dla mieszkańców Rzeszowa Free Now przygotowało promocję – każdy przejazd przez najbliższe tygodnie jest o 50 procent tańszy. Można zamawiać i płacić, wybierając usługę Lite (niska cena znana z góry) albo Taxi (opłata wg wskazań taksometru).

Dodatkowo, w dobie pandemii, platforma oferuje przejazd z przesłoną ochronną w usłudze Lite+Screen. Możliwe jest także zaznaczenie przejazdu z małym zwierzęciem lub przesyłki. 

W Rzeszowie z Free Now współpracę na początek zaczęło ponad 100 kierowców. W pierwszym kwartale br. operator chce przyjąć nawet 300 nowych. Twórcy aplikacji obiecują kierowcom bonusy do każdego zlecenia.

Kierowcy współpracujący z Free Now mogą też pracować np. dla Bolta. Free Now pobiera mniejsze prowizje niż konkurencja – 20 proc. od wykonanego zlecenia. W Bolcie ta prowizja też tyle początkowo wynosiła, niedawno wzrosła do 30 proc. z powodu wzrostu cen paliwa.

Free Now nie wymaga też od kierowców oklejenia auta w logo marki. W ofercie jest także “Free Now for Business” dla firm i branży HoReCa. Pracodawcy mogą rozliczać przejazdy pracowników na podstawie zbiorczej faktury.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama