Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

8 kolejnych przypadków koronawirusa w szpitalu przy ulicy Lwowskiej i nowy przypadek w „Pro-Familii” – poinformowała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Jak podała w niedzielę Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, kolejne 8 zakażeń stwierdzono u personelu medycznego. – Osoby ze styczności objęto kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – przekazuje Gibała.

W szpitalu przy ulicy Lwowskiej 2 aktualnie są 33 przypadki zakażeń koronawirusem. W sobotę informowaliśmy o zakażeniu 25 osób – w Klinice Neurochirurgii (6 pracowników szpitala i 10 pacjentów) oraz szpitalnej stacji dializ (9 pacjentów). 

W niedzielę potwierdzono także koronawirusa u osoby z personelu medycznego w rzeszowskim szpitalu specjalistycznym „Pro-Familia”. To obecnie 9 osoba zakażona. Szpital wstrzymał od soboty (3 października) wszystkie planowane świadczenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W porównaniu do soboty nie zmieniła się liczba zakażonych w dwóch Domach Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie i w Łące (gmina Trzebownisko). W pierwszym jest 84 zakażeń koronawirusem: u 55 pensjonariuszy i 29 osób z personelu, w drugim – 67 zakażeń, w tym u 56 pensjonariuszy i 11 osób z personelu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama