Od poniedziałku rusza pionierskie przedsięwzięcie TVP – TVP Bieszczady, czyli kanał wirtualny i aplikacja turystyczna na Platformie Hybrydowej TVP. Stworzono ją z myślą o turystach.

Na Platformie Hybrydowej TVP  w poniedziałek (21 lipca) zainstalowana zostanie 21 lipca aplikacja poświęcona Bieszczadom. Znajdą się na niej informacje, filmy i zdjęcia przedstawiające i opisujące ten region Polski. Na kolejnych będą zamieszczone informacje o noclegach i zaproszenia do korzystania z uroków bieszczadzkiej kuchni regionalnej.

TVP zapowiada, że serwisu będzie się też można sporo dowiedzieć o najciekawszych miejscach w Bieszczadach, szlakach tematycznych i osobliwościach gór. Aplikacja dostępna będzie co najmniej do 30 września. Aby z niej skorzystać wystarczy dostęp do internetu. Trzeba mieć telewizor z HBB albo urządzenie mobilne z aplikacją TVP Stream.

– Chcemy zaciekawić, zaintrygować, pokazać rzeczywistość, ale też z domieszką kultury, historii – mówi Marian Zalewski, członek zarządu TVP. Inicjatywę wspiera samorząd podkarpacki.

– Nasza gospodarka zależy od nowych technologii związanym z przemysłem lotniczym, ale też chcemy by gospodarka była ważną gałęzią gospodarki w naszym województwie. Chciałbym, aby wszyscy, którzy przyjadą, mogli zobaczyć piękne uroki, dziedzictwo, czyste powietrze i serdecznych miłych ludzi, którzy czekają na turystów – dodaje Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodatkowo w dniach 25–27 lipca 2014 r. stworzony zostanie specjalny kanał telewizyjny: TVP Bieszczady nadawany w aplikacji TVP Stream dostępnej w internecie i na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony, itp.). Kanał będzie także można oglądać na Platformie Hybrydowej TVP Hbb. Większość materiałów znajdzie się również na „klasycznej” antenie TVP Rzeszów. Kanał TVP Bieszczady będzie nadawany przez pięć godzin dziennie i później powtarzany.

TVP Rzeszów przez dwa dni (25-27 lipca) będzie nadawać z Polańczyka. Z tej okazji uruchomiono wirtualny kanał, na żywo pokazujący relacje z Bieszczad. W Polańczyku powstanie plenerowe studio telewizyjne. Jego gośćmi będą ludzie związani z Bieszczadami.

Będzie można zobaczyć też filmy poświęcone bieszczadzkiej przyrodzie, kulturze i turystyce. Do tego fragmenty koncertów Festiwalu Piosenki – EKO Cypel 2014, który odbywa się w tych dniach w Polańczyku. W ramach festiwalu przewidziano m.in. koncert „Morze Gór” z udziałem „Wołosatek” i „Wolnej Grupy Bukowina”.

TVP Bieszczady to pierwszy etap ogólnopolskiej aplikacji turystycznej, która w przyszłości powstanie na Platformie Hybrydowej TVP.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama