Zdjęcie: Passio / Facebook.com

„Czwarta rano i dwunasta w nocy ciągle zwarci, skorzy do pomocy” – tak o służbach ratowniczych i mundurowych rapują ratownicy medyczni z Passio Rzeszów. Premierę coveru wykorzystują, by pomóc powodzianom z Trzcinicy koło Jasła. 

Zespół ratowników medycznych z Passio Rzeszów Mateusza Mokrzyckiego znów inspiruje, pomaga i zwraca uwagę na ważne problemy, poprzez muzykę. Tym razem ratownicza ekipa nagrała cover do kawałka „Tylko rap” Kękę pt. „Na ratowniczym pokładzie”.

W swoim kawałku Passio przypomina, że służby mundurowe i ratownicze to pasjonaci, pozytywni wariaci, a „bez policji, straży, pogotowia układanka (funkcjonowanie państwa) będzie niegotowa”.

Jak podkreślają autorzy utworu, „nie potrzebna im anarchia”, a „więcej wiary i w łapach par” po to, aby, niezależnie od pory dnia i nocy, być „zwartymi do pomocy”. Dlatego przypominają, „że kogut na dachu to do nadziei powód – nie do strachu”.

Pierwotnie utwór miał być odpowiedzią na nominacje, którą Passio otrzymało do popularnego „Hot16Challenge”. W związku z ubiegłotygodniowymi powodziami, utwór zadedykowali tylko służbom mundurowym i ratowniczym.

„Strażak, ratownik medyczny, policjant czy żołnierz to bardzo często zawód dla pasjonatów. Każdemu z tych zawodów przyświeca wielka misja – być gotowym kroczyć na ratunek w zarazie zagrożenia mienia, zdrowia i życia” – pisze Passio w opisie filmu na YouTobe.

„Mamy wielką nadzieję, że ten utwór trafi do serc słuchaczy i będziecie z szacunkiem patrzeć na tych, którzy są zawsze dla was niezależnie od barwy munduru” – dodają. 

Passio, wykorzystując premierę najnowszego coveru, postanowił także pomóc przy okazji powodzianom z Trzcinicy.  Od czwartku do soboty (2-4 lipca) zbierają oni używany i nowy sprzęt AGD w akademikach Uniwersytetu Rzeszowskiego „Laura” i „Filon” (ul. Cicha 2).

Zebrany sprzęt w niedzielę (5 lipca) z pomocą Wojsk Obrony Terytorialnej zostanie przewieziony do OSP Trzcinica. W sprawie przekazania sprzętu można się skontaktować z Mateuszem Bogdanowiczem, koordynatorem akcji, dzwoniąc pod numer: 698 261 661.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama