COVID-19. Na Podkarpaciu ruszyła akcja szczepień służb mundurowych

0

Ponad 5700 mundurowych na Podkarpaciu zostanie w najbliższych tygodniach zaszczpionych przeciwko COVID-19. W czwartek zaszczepiono pierwsze osoby. 

 

Ogólnopolska akcja szczepienia policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei i strażników miejskich rozpoczęła się w środę. W czwartek dotarła na Podkarpacie.

W ciągu najbliższych tygodni na Podkarpaciu zaszczepionych zostanie ponad 5700 mundurowych, w tym blisko 2000 policjantów. Na Podkarpaciu wyznaczono 21 punktów szczepień, po jednym w każdym powiecie.

– Aby szczepienia przebiegały sprawnie i nie obciążały medyków szczepiących inne grupy, funkcjonariusze będą szczepić się także w godzinach popołudniowych i w weekendy – wyjaśnia nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, 

W czwartek w szpitalu MSWiA w Rzeszowie jedną z pierwszych dawek szczepionki przyjął mł. insp. Stanisław Sekuła, zastępca komendanta wojewódzkiego policji oraz policjanci oddziału prewencji. Szczepieni są ci, którzy służą na „pierwszej linii”.

– To ważne nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ich rodzin i współpracowników, ale też osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności – podkreśla rzecznik Tabasz-Rygiel. 

Komendant PSP daje przykład 

W czwartek w szpitalu MSWiA zaszczepił się także nadbryg. Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy z komendy miejskiej w Rzeszowie.

– Chcę dać przykład tym, którzy jeszcze nie są zdecydowani. Szczepię się, bo chcę by moja rodzina, przyjaciele, współpracownicy byli bezpieczni – mówi nadbryg. Andrzej Babiec. – Chcę znów rozmawiać z ludźmi bez maseczki, tęsknię za normalnością i chciałbym, by jak najszybciej powróciła. Zaszczepiłem się, gdyż chcę żyć, oddychać pełną piersią – dodaje.

Szef podkarpackich strażaków do szczepienia na COVID-19 namawia wszystkich strażaków PSP i OSP. – Jesteśmy potrzebni, bo codziennie ratować ludzkie życie, a tylko szczepionka pozwoli nam być zdrowym i nieść pomoc – podkreśla komendant Babiec.

W najbliższych dniach zaszczepionych zostanie prawie 500 podkarpackich strażaków. Chęć szczepienia zadeklarowało ponad 2400. W najbliższych dniach zostanie także zaszczepionych ok. 120 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Deklarację złożyło ok. 630 osób. To ok. 55 procent wszystkich mundurowych. 

– W pierwszej kolejności szczepieni będą ci funkcjonariusze, którzy przeprowadzają kontrole – dodaje mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama