Acid Drinkers z „Infernal Connection”, R.U.T.A / Paprika Korps, Łąki Łan, Happysad – to kolejne zespoły, które zagrają na tegorocznym Cieszanów Rock Festiwal. Do końca maja karnety na trzydniową imprezę są w promocyjnej cenie 60 zł.

[Not a valid template]

 

Festiwal odbędzie się w 22-24 sierpnia. Miesiąc temu organizatorzy poinformowali, że na piątej edycji CRF zagrają T.Love Alternative, Szwagierkolaska, Shamboo + Muniek, Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers. Teraz dowiadujemy się o kolejnych szczegółach festiwalu. Wiadomo, że Acid Drinkers zagra całą płytę „Infernal Connection”, Happysad album „Wszystko Jedno”, R.U.T.A / Paprika Korps przygotują wspólny, 90-minutowy set koncertowy, siły natury przywiezie Łąki Łan.

Rąbka tajemnicy na temat szykowanej niespodzianki uchyla Acid Drinkers, który zagra jedyny raz, słynną, wydaną 20 lat temu płytę „Infernal Connection”. Do tego okolicznościowego wykonu „Kwasożłopy” dorzucą zestaw największych hitów ze swojej dyskografii. O tamtych wydarzeniach sprzed 20 lat opowiada Titus, wokalista, basista, tekściarz i lider Acidów.

– W połowie nagrywania albumu „Infernal Connection” wycofał się wydawca płyty, firma Loud Out Records. Litza natychmiast pojechał ze studia w Gdyni do Warszawy i ubił interes z jakąś hurtownią – mieliśmy wydawcę! Pamiętam jeszcze, że wyrzuciłem część sprzętu przez okno w studio, skończyła się kasa na jedzenie, na wódkę była, i jedliśmy kaszę z pieprzem – wspomina kulisy powstawania płyty Titus.

Jubileusz młodego, podkarpackiego festiwalu przypieczętuje również Happysad, który dla festiwalowej publiczności przygotował okolicznościową niespodziankę w postaci całego, wydanego 10 lat temu krążka „Wszystko Jedno”. Od tej płyty kariera Happysad nabrała wielkiego rozpędu.

– 1 lipca tego roku minie dokładnie 10 lat od wydania naszego debiutanckiego albumu „Wszystko Jedno”. Mamy ogromny sentyment do tego materiału, do wszystkich znajdujących się tam piosenek, dlatego urządzimy jej małe święto. Postanowiliśmy, że podczas piątego, jubileuszowego Cieszanów Rock Festiwal 2014, oprócz standardowego przekroju przez całą dyskografię, zagramy wszystkie piosenki z płyty  „Wszystko Jedno”. Niektórych z nich nie graliśmy kilka ładnych lat, niektórych nie pamiętamy w ogóle, ale przygotowani będziemy idealnie – mówi Kuba Kawalec, wokalista, gitarzysta i lider zespołu Happysad.

Do końca maja cena karnetu na trzydniowy Cieszanów Rock Festiwal można kupić za jedyne 60 zł. Karnet upoważnia wyłącznie do wstępu na koncerty na scenie głównej festiwalu (22-24 sierpnia). Bilety na pole namiotowe CRF 2014 w cenie 20 zł od osoby, w tym wstęp na wszystkie koncerty sceny alternatywnej na terenie pola namiotowego. Szczegóły na stronie cieszanowrockfestiwal.pl w zakładce Bilety.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama