Ćwierć miliona złotych strat w wyniku pożaru na ulicy Uroczej w Rzeszowie

Ponad 5 godzin trwała akcja gaszenia pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Uroczej w Rzeszowie. Przyczyny pożaru wciąż nie są znane.

 

Zdjęcia: Czytelnicy Rzeszów News

Jak informowaliśmy, pożar na osiedlu Drabinianka wybuchł w środę tuż przed godziną 20:30. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, cała stodoła była już objęta ogniem. Ratownicy zabezpieczyli przed spaleniem sąsiadujący ze stodołą dom, w którym mieszka właścicielka budynku gospodarczego.

Kobiety w chwili pożaru nie było w domu, na miejsce dotarła, gdy w pełni już trwała akcja gaśnicza. Brało w niej udział ostatecznie sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i cztery jednostki OSP, miejsce pożaru zabezpieczali także policjanci. – Budynek gospodarczy spłonął doszczętnie – mówi st. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik rzeszowskiej Straży Pożarnej.

W stodole były zboża, maszyny rolnicze, około 60 kur. Wszystko spłonęło. Straty wstępnie oszacowano na 252 tys. zł. Lekko została okopcona ściana domu, który został uratowany przed spaleniem. Do spalonej stodoły strażacy weszli z kamerą termowizyjną. Na szczęście, nikt nie został poszkodowany. Przyczyny pożaru ustala policja. 

Akcja gaśnicza zakończyła się tuż przed godz. 1:00 w nocy. Wiadomo jeszcze, że niedaleko domu składowane były materiały łatwopalne. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama