Reklama

Ratusz wybrał nowy służbowy samochód. Postawił na forda mondeo. Za auto magistrat zapłaci 113 tys. zł.

Ford mondeo w wersji Trend zastąpi forda mondeo z 2009 r., który ratusz planuje sprzedać. – Stary ford jest mocno wysłużony – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Obecny ford z 2009 r. przejechał już ponad 320 tys. km.

Ratusz zdecydował, że swoją samochodową flotę odświeży. Do dealerów samochodowych wysłał zapytania ofertowe. Przetargu nie musiał organizować, bo na zakup nowego auta miasto postanowiło wydać nie więcej niż 30 tys. euro. Zastrzegło, że samochód ma mieć minimalną moc silnika 180 KM, automatyczną skrzynię biegów, pojemność silnika co najmniej 1950 cm sześć.

Ratusz dostał trzy propozycje: dwie dotyczyły forda mondeo i volkswagena passata. Urzędnicy zdecydowali, że wybiorą mondeo w wersji Trend. To czarna limuzyna z automatyczną skrzynią biegów i mocnym silnikiem. Ma być dostarczona na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

– Tym razem potrzebujemy auta reprezentacyjnego, które będzie pewne. Obecny ford kilka razy już nam stanął na drodze. Jego naprawy są droższe niż jego wartość – mówi Chłodnicki.

Obecny ford jest używany do podróży służbowych w kraju i zagranicą. Ford zostanie sprzedany.

Ratusz ma obecnie do dyspozycji 7-osobowego seata alhambrę, KIA’ Carnival oraz KIA Cee’d. Z samochodów korzystają prezydent, jego zastępcy oraz pracownicy wydziałów magistratu.

(wb)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama