#CzarnyPoniedziałek w Rzeszowie. Protest ok. 200 osób [FOTO]

17
Reklama

Złożeniem symbolicznych kwiatów i wieszaków zakończył się protest w ramach #CzarnegoPoniedziałku w Rzeszowie.

 

Po sobotnim #CzarnymProteście podkarpaccy działacze lewicowej partii Razem w poniedziałkowe popołudnie zorganizowali kolejny protest będący częścią Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, które sprzeciwiają się planom wprowadzenia bezwzględnego zakazu aborcji.

Manifestacja #CzarnegoPoniedziałku w Rzeszowie odbyła się  na Rynku, gdzie większość kobiet ubranych na czarno przyszło z wieszakami i kwiatami.

Były również te same transparenty, które pojawiły się na sobotnim #CzarnymProteście, m.in. „Kobieta to nie inkubator”, „Nie będziemy rodzić śmierci”, „Ta ustawa to gwałt”, „Chcemy wyboru, a nie Salwadoru”, „Dziewuchy decydują same”, „Jesteśmy wkurwione”, „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my rodzimy”.

Policja szacuje, że na Rynku protestowało ok. 80 osób. Organizatorzy twierdzą, że uczestników było znacznie więcej – ok. 200. Wielu z nich dołączyło do protestu w trakcie przemarszu pod pomnik Czynu Rewolucyjnego, gdzie zostały złożone symboliczne kwiaty i wieszaki.

– Mamy nadzieję, że dzięki tym demonstracjom, ta ustawa nie przejdzie. Z najnowszych sondaży wynika, że tylko 11 proc. społeczeństwa popiera bezwzględny zakaz aborcji. Te protesty powodują, że ludzie przekonują się, jak zła jest ta ustawa – mówi Agnieszka Itner z rzeszowskiego zarządu partii Razem.

Organizatorzy protestów cały czas podkreślają, że ich celem nie jest walka o aborcję.

– Walczymy o wolny wybór. Zabierają nam go w państwie demokratycznym. Walczymy o „swoje”. Ta procedowana ustawa to efekt porozumienia PiS-u z Kościołem przed wyborami. Kościół poparł PiS, a PiS obiecał, że poprze zakaz aborcji. To kolejna, po 500+, obietnica wyborcza partii Jarosława Kaczyńskiego. Mamy nadzieję, że ta nie zostanie spełniona – dodaje Agnieszka Itner.

W poniedziałek w Rzeszowie o utrzymanie obecnego kompromisu aborcyjnego apelowała do rządu PiS podkarpacka europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

(ram, ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. PanieLekarzu
  TytułemSprostowaniaKomórkiToSąDoMomentu
  ZagnieżdżeniaSięZarodkaZeŚcianąMacicyTzw.Implantacja
  DziejeSięTakMiędzyMniejWięcej7-9DniaOdZapłodnienia
  ZgadzaSię?ANiePrzez2Dni
  JeśliJestPanFaktycznieLekarzemToChciałabymPoznaćPanaPersonaliaPoToAbyWiedziećKogoUnikać.
  PodziękujęSerdecznieZaTakichUczonych
  KolejnaKwestiaProtestPrzybrałCharakterWulgarnyBoKobietySięNieSzczypiąZGłupotą
  WNimChodziłoOTragedieCałychRodzinNieTylkoSamychKobiet
  SłuchajmyICzytajmyZeZrozumieniem.
  Dziekuję

 2. Ciekawe_czy_gdyby_Twoja_kobieta,żona,siostra_lub_córka_została_brutalnie_zgwałcona_i_w_ten_sposób_zaszła_w_ciążę_to_też_byś_sugerował_że_kobiety_są_niedoinformowane._Do_stosunku_potrzeba_dwóch_osób_i_to_obie_osoby_powinny_myśleć_o_antykoncepcji._Nie_popieram_liberalizacji_przepisów_tylko_pozostawienia_ich_w_takim_stanie_w_jakim_są._Nie_każdy_kto_protestuje_tego_chce._Poza_tym_warto_spojrzeć_co_wtej_chwili_jest_uchwalane_przez_sejm_a_rozpętanie_tej_burzy_jest_tylko_odwracaniem_naszej_uwagi….

 3. Skoro jesteś za aborcją to dlaczego nie zastosować tzw aborcji rozszerzonej na tobie. Skoro można zabić dziecko do kilku dni po urodzeniu to dlaczego nie kilka lat po np ciebie. Wyraźnie przecież wskazujesz na niedorozwój intelektualny więc po co masz obciążać społeczeństwo.

 4. Coś ci się kobieto pomieszało chyba, twoje dziecko jest nie tylko twoje ale też twojego partnera więc akurat w tej sprawie zwyczajnie nie masz prawa o wszystkim decydowac sama. Po drugie pewnie jestes jeszcze bardzo młoda i niezbyt lotna żeby widziec jak wyglada np 8 tygodniowe dziecko. Na usg widac normalnego człowieka z głową, rękami, nogami, bojącym sercem itd. wiec nie wierz w bajki o jakichś komórkach, komórki to są przez pierwsze 2 dni, a później mamy już do czynienia z żywym organizmem. Poza tym wszystkim zdumiewa mnie głupota tych tzw argumentów, z jednej strony uważają się za wyzwolone i światłe, a nie niewiedza jak korzystać z antykoncepcji i później chcą zabijac własne dziecko. Co do zmiany prawa w tym się zgodzę, obecne rozwiązanie jest dobre i nie nalezy go zmieniać, ale forma i chamstwo protestu nie pozwala mi go poprzeć.

 5. PracujeNaKosciuszki…WedługMnieByłoTamMax50-60osóbAWłaściwieLudziNagiononychDoTego!!!JaJednakPozostaneWObronieTychMalutkichBobaskówKtóreDziekiWamSieNieNarodza!!!-NawetDzieciaczki/choreMajaPrawoDoZycia!!!!!!!!!!!!!

 6. Jest dobra ustawa.. Nie widzę większego sensu żeby ją zmieniać. Szkoda tylko, że to MĘŻCZYŹNI maja najwiecej do powiedzenia, a to nie oni rodzą dzieci. Wstyd panowie. WSTYD !!!!

Comments are closed.