Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Kilka tysięcy złotych straciła 62-letnia mieszkanka podrzeszowskiej gminy Trzebownisko. Kobieta dała się nabrać na „złą energię” w domu. 

W czwartek przed południem policjanci z komisariatu w Trzebownisku zostali poinformowani o kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że do 62-letniej mieszkanki gminy przyszła kobieta, która miała być zainteresowana kupnem antyków. Pokrzywdzona wpuściła ją do domu.

– Po chwili rozmowy, nieznajoma stwierdziła, że w domu dzieje się coś złego. Aby wygonić złą energię, należało zawinąć w ręcznik pieniądze i złożyć je w ciemnym miejscu – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Kobieta wykonała polecenia, nieznajomej przekazała pieniądze i biżuterie oraz ręcznik. W międzyczasie wyszła do łazienki po kolejny ręcznik. To wystarczyło. Chwilę później nieznajoma wyszła z domu i odjechała ciemnym samochodem.

– Już po jej wyjściu, pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona – dodaje Szeląg. 62-latka straciła kilka tysięcy złotych. 

Policjanci apelują o ostrożność, gdy obcych wpuszczamy do swoich domów, czy mieszkań. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom, czy opowiadanym przez nich historiom czy nierealnym usługom. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy ich samych.

– Natrętni domokrążcy często okazują się zwykłymi złodziejami – podkreślają funkcjonariusze. W przypadku obaw i podejrzeń, niezwłocznie powiadamiajcie policję.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: