Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

W najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 czerwca) Galeria Rzeszów wypełni się fantastycznym miodowym aromatem. Przed nami Rzeszowskie Miodobranie.

Rzeszowskie Miodobranie to okazja, by dotknąć pszczelarskiego fachu i zanurzyć się w świecie pszczół. Odkryć na nowo miód i dobrze znane nam produkty pszczele w zaskakujących odsłonach, od których trudno się oderwać.

Dopełnieniem oferty będą kosmetyki naturalne, które w dużej mierze powstają na bazie pszczelego wosku i miodu. Nie zabraknie także naturalnych soków, dżemów i owoców – które nie mogłyby powstać bez pracy pszczół.

– Będzie można także zaglądnąć do pszczół w ulu pokazowym, przeżyć prawdziwe miodobranie obserwując drogę miodu z pasieki i plastra, do słoika – mówi Maciej Szela, koordynator programu #TAKdlaPszczół.

Kiermasz odbędzie się w godzinach otwarcia Galerii Rzeszów, w sobotę i niedzielę od godz. 10:00 do 20:00.

Punktem kulminacyjnym Rzeszowskiego Miodobrania będzie niedzielne popołudnie. O 14:00 zgromadzeni na placu obok fontanny za pośrednictwem transmisji na żywo udadzą się na dach Galerii Rzeszów do Pasieki w Sercu Miasta.

Tam pszczelarz Rafał Szela odbierze ramki z przygotowanym przez pszczoły miodem. O 15:00 przy fontannie odbędzie się krótka prezentacja, po czym ramki zostaną odsklepione i odwirowane w miodarce ustawionej na scenie. Będą można spróbować rzeszowski miód.

– Pszczoły doskonale odnalazły się w Rzeszowie, który nieprzerwanie zamieszkują od końca lipca ub. roku. W bieżącym sezonie rodziny świetnie się rozwijają, intensywnie namnażają i gromadzą spore zapasy miodu i pyłku – mówi Rafał Szela. 

Jak będzie smakował miód rzeszowski z Serca Miasta? – Z pewnością będzie to miód wielokwiatowy ze względu na różnorodność roślinności w zasięgu lotu pszczół, czyli w promieniu nawet 3 km od pasieki – dodaje pszczelarz. 

Transmisje na żywo dostępne będą także w mediach społecznościowych #TAKdlaPszczół i Galerii Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama