Zdjęcie: Materiały ubezpieczeniemieszkania.pl

Polisa mieszkaniowa to bardzo ważne zabezpieczenie. Chroni nas finansowo przed wieloma nieszczęśliwymi wypadkami i zdarzeniami losowymi. Dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór zakupu tego typu rozwiązania.

Zwykle myślimy jedynie o obowiązkowym ubezpieczeniu samochodu, a o swoim domu już nie. To duży błąd. Powinniśmy zabezpieczyć własne cztery kąty, bo przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Warto więc zadbać o odpowiednią ochronę naszego domu czy mieszkania, bo korzystne ubezpieczenie wcale nie musi być drogie.

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

Ceny ubezpieczeń są różnorodne, zależą od wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, ale i od:

  • zakresu ochrony (czasem jednak warto sprawdzić, czy odrobinę droższy pakiet nie będzie dla nas korzystniejszy),
  • sumy ubezpieczenia,
  • posiadanego już zabezpieczenia (np. monitoring, drzwi antywłamaniowe, alarm),
  • długości trwania umowy,
  • lokalizacji,
  • liczby składek.

Dlatego każdą polisę trzeba dopierać indywidualnie. Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie pakietu warto sprawdzić najtańsze ubezpieczenia nieruchomości na www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Kalkulator online, dostępny na stronie, umożliwia wyliczenie indywidualnej składki, będziemy więc mogli w zaciszu domowym wybrać najlepszą dla nas ofertę. Musimy jedynie wpisać w formularz wszystkie dane związane z naszą nieruchomością, a po chwili zobaczymy oferty z różnych TU. Dokładnie więc będziemy mogli zapoznać się z propozycjami ubezpieczalni i wybrać odpowiedni dla nas pakiet.

Przez stronę internetową możemy kupić  ubezpieczenie dla domu i mieszkania, budynku w budowie, domu drewnianego i z myślą o lokatorach. W każdej z ww. kategorii dostępne jest kilka ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu porównasz różne oferty konkurencyjnych TU.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Najtańsza polisa mieszkaniowa

Kalkulator online porównuje kilka towarzystw ubezpieczeniowych i ukazuje najkorzystniejsze oferty. My sami możemy również zdecydować o zakresie ochrony, a więc o cenie. Obecnie pakiety  można wybrać z 4 rozmiarów od S do XL – od najtańszego do najdroższego. To my więc decydujemy jaka oferta nas interesuje i jaką składkę chcemy płacić.

Obecnie czołowe miejsce w rankingu zajmuje TU PZU, roczna składka ubezpieczeniowa domu wynosi 470 zł, za mieszkanie 264 zł, a za dom w budowie 319 zł. PZU gwarantuje również ochronę przed 19 zderzeniami losowymi w tym od uderzenia pioruna, powodzi, huraganu, zalania. Towarzystwo oferuje również usługi domowego assistance w 3 wariantach – Komfort, Super, Super Plus.

Konkurencyjną ofertę proponuje TU Warta, roczna składka za ochronę domu wynosi 531 zł, za mieszkanie 404 zł, natomiast za dom w budowie 263 zł. Atutem Warty jest ubezpieczenie  ruchomości, które znajdują się poza miejscem stałego zamieszkania np. dowód osobisty, kluczyki do samochodu czy inne przedmioty, które towarzysza nam na co dzień.

Co obejmuje polisa mieszkaniowa?

W zależności od wybranego przez nas Towarzystwa Ubezpieczeniowego zakres świadczeń będzie się różnił, na ogół jednak ubezpieczenie zakresem obejmuje nieruchomość, elementy ruchome oraz elementy stałe (czyli np. ściany, kominki, panele). Polisa chroni przed wieloma zdarzeniami losowymi m.in. przed pożarem, powodzią, włamaniem z rabunkiem, kradzieżą.

Zwykle podstawową wersję możemy rozszerzyć o różne dodatki, np. o OC w życiu prywatnym, home assistance, również o ochronę garażu, czy budynków gospodarczych znajdujących się w obrębie posesji. Zazwyczaj jednak dodatkowe usługi podwyższają cenę.

Przed zakupem polisy sprawdzimy dokładnie oferty różnych towarzystw, może okazać się, że przy tej samej racie inne TU zaproponuje lepsze warunki. Wykupienie dobrego i taniego ubezpieczenia jest możliwe, a dzięki kalkulatorom dostępnym online, nie zajmie to dużo czasu.

Reklama