Reklama

Wypadek w Szklarach w powiecie rzeszowskim. W czołowym zderzeniu mercedesa z autobusem ucierpiało 10 osób. Droga wojewódzka nr 878 relacji Rzeszów – Dynów odblokowana.

[Not a valid template]

 

O wypadku poinformował Rzeszów News Marcin Betleja, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Początkowo Betleja podawał, że w zdarzeniu rannych zostało 6 osób.

– Do zderzenia autobusu PKS, którym podróżowało 25 osób, oraz osobowego busa z ośmioma osobami, doszło przed godz. 7:00. 8 osób, które są poszkodowane, to pasażerowie busa. Wszyscy przytomni, zostali zabrani do szpitala – mówił Betleja.

Na miejscu zdarzenia pracowało 25 strażaków i policja, która wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że liczba rannych w wypadku wzrosła do 10 osób.

– Jak wstępnie ustalono, na łuku drogi kierujący mercedesem vito wpadł w poślizg, w wyniku czego samochód czołowo uderzył w nadjeżdżający autobus. W wypadku ucierpieli kierowca i pasażerowie busa i dwie osoby jadące autobusem – podała KWP w Rzeszowie.

Autobus, który zderzył się z mercedesem, jechał z Manasterza do Rzeszowa.

Droga wojewódzka nr 878 relacji Rzeszów – Dynów była całkowicie zablokowana, policja organizowała objazdy – z Rzeszowa przez Dynów, a od strony Przeworska przez Łańcut i Jawornik Polski. Od godz. 10:30 na drodze nie ma już utrudnień.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.