Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne – taki jest bilans wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze ekspresowej S19 w Sokołowie Małopolskim niedaleko Rzeszowa.

Jak już informowaliśmy, do tragedii doszło ok. godz. 19:30. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe: volkswagen touran i audi A6. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierowca VW jechał w kierunku Rzeszowa. Z kolei w kierunku Lublina jechał 38-letni mieszkaniec Lublina, który kierował audi. Podróżowała z nim 23-letnia pasażerka.

– Wstępnie wiadomo, że kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, zjechał na przeciwny pas, gdzie czołowo zderzył się z volkswagenem. Kierowca VW zginął, a kierowca i pasażerka audi z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Funkcjonariusze ustalali tożsamość kierowcy volkswagena. To 36-letni mieszkaniec Rzeszowa. Po wypadku droga S19 była całkowicie zablokowana w obu kierunkach przez ponad sześć godzin, policja wyznaczała objazdy DK 19. Utrudnienia zakończyły się przed 2:00 w nocy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama