Zdjęcie: Materiały Oto Dom
Reklama

W 2017 roku próbowano trzykrotnie i się nie udało. Wraz z nowym rokiem rzeszowski magistrat postanowił spróbować jeszcze raz, licząc, że tym razem się uda. Chodzi o remont placu Śreniawaitów, który nie ma szczęścia w przetargach.

Remont placu Śreniawitów zaczyna przypominać niekończącą się sagę, gdzie trzy tomy mamy już za sobą. Chodzi oczywiście o wybór wykonawcy robót. Miasto w ub. r. ogłosiło trzy przetargi i każdy z nich zakończył się fiaskiem.

Dlaczego? Bo każda ze składanych ofert przekraczała 1 mln zł, czyli kwotę, którą ratusz zaplanował na wykonanie modernizacji. Do pierwszego przetargu zgłosił się dwie firmy: Strabag (2 mln zł) i Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (2,3 mln zł).

W kolejnych dwóch przetargach o zlecenie walczył już tylko Strabag. Za swoją prace w kolejnych przetargach policzył sobie mniej 1,7 mln zł. Ta kwota jednak i tak okazała się zbyt duża. Ostatecznie ratusz zrezygnował wówczas z kolejnego przetargu, zapowiadając, że następny ogłosi w 2018 roku.

I tak jak zapowiedział, tak też zrobił. Nowy przetarg na przebudowę placu Śreniawitów miasto ogłosiło w czwartek (18 stycznia). Zainteresowane firmy mogą swoje oferty złożyć do 2 lutego.

Dlaczego modernizacja placu Śreniawitów jest potrzeba? Bo w nawierzchni jest pełno kolein z powodu słabego podłoża. Rozwiązaniem na tę bolączkę, wymyśloną przez rzeszowskich drogowców, ma być specjalna siatka, którą trzeba założyć na warstwy asfaltu. Takie rozwiązanie przed laty zastosowano na al. Powstańców Warszawy i się sprawdziło.

Plac Śreniawitów znajduje się w centrum Rzeszowa u zbiegu pięciu ulic: Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Szopena i Kilara, stanowi kluczowy węzeł komunikacyjny miasta. Przez plac przejeżdża 27 linii autobusowych i ok. 30 tys. samochodów dziennie.

Drogowcy przewidują, że inwestycja zakończy się bardzo szybko – w ciągu dwóch tygodni. Prace budowlane mają być prowadzone od godz. 18:00 do 6:00, tak by w ciągu dnia nie zamykać ruchu na placu Śreniawitów. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama