Od 17 mln do 21 mln zł wynoszą oferty czterech firm, które chcą przebudować baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O kontrakt na przebudowę basenów przy ul. Pułaskiego walczą: „Alstal” z Inowracławia, „Skanska” z Warszawy, „Inżynieria” z Rzeszowa i „Erbud” z Rybnika. Ich oferty to odpowiednio: 17,9 mln zł; 17,3 mln zł; 19,1 mln zł i 21,5 mln zł.

Koperty z ofertami firm zostały otworzone w piątek w południe. 21 października mijał termin składania ofert.

– Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, którą mamy przewidzianą na realizację inwestycji. Teraz oferty będą sprawdzone pod kątem formalnym. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym miesiącu będziemy chcieli wybrać wykonawcę przebudowy basenów – mówi Marcin Suwała, wicedyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

ROSiR na przebudowę basenów ma zapisane prawie 25 mln zł. Od wykonawcy zależeć będzie, kiedy wejdzie na plac budowy. Wiadomo, że baseny ma zmodernizować do końca marca 2018 r., a to oznacza, że obiekty przy ul. Pułaskiego na wakacjach 2017 r. będą zamknięte.

Będące w koszmarnym stanie baseny ROSiR (dwa 50-metrowe – wyczynowy i rekreacyjny, brodzik dla dzieci oraz fontanna) zostaną gruntownie przebudowane.

Wszystkie niecki basenowe zostaną wyburzone, powstaną zupełnie nowe. Basen wyczynowy obecnie ma głębokość 1,3-3,75 m. Po przebudowie będzie zdecydowanie płytszy – od 1,35 m do 1,8 m głębokości.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pod niecką w części najgłębszej powstaną zbiorniki przelewowe dla wszystkich basenów, będzie tam pompowania wody technologicznej. Wejście będzie od trybun, które również zostaną wyburzone i powstaną na ich miejsce nowe.

Długość basenu wyczynowego nie zostanie zmieniona. Podobnie, jak basenu rekreacyjnego (też ma 50 m), który obecnie ma prawie 70-metrową zjeżdżalnię. Niecka tego basenu po przebudowie będzie miała od 1,1 m do 1,3 m głębokości.

Będą tam atrakcje wodne: grota wodna, dzika rzeka, kurtyny wodne, leżanki, tryskacze, grzybek i liny do wspinaczki wodnej. Zjeżdżalnia zostanie utrzymana.

Wyburzony zostanie brodzik, a w jego miejscu powstanie basen dla dzieci z drobnymi atrakcjami wodnymi. Ten basen będzie miał głębokość od 0,6 m do 0,8 m. Dla najmłodszych dzieci powstanie basen dla przedszkolaków o głębokości od 0,1 m do 0,6 m.

W miejscu fontanny nie będzie budowana nowa, tylko powstanie wodny plac zabaw. – Ponadto na terenie basenów będą jeszcze leżaki i parasole stacjonarne – mówi Marcin Suwała.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama