Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Ulica Warszawska w Rzeszowie zostanie rozbudowana. Drogowcy poszerzą ulicę na kilometrowym odcinku, od skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy miasta.

Rozbudowa ulicy Warszawskiej jest jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych, które rozpoczną się w tym roku w Rzeszowie. – Dzięki niej ul. Warszawska, na całej długości, będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy prac już ogłoszono.

– Do zadań firmy będzie należało, oprócz poszerzenia drogi, także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej – wymienia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Wzdłuż ul. Warszawskiej powstanie również chodnik i ścieżka rowerowa, nowe zatoki autobusowe i oświetlenie. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w miesiącach wiosennych, zakończenie planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zmiany będą także przy skrzyżowaniu z ul Borową. To tam, na przejeździe kolejowym, ponad trzy lata temu zginęła trójka młodych ludzi. Półtora roku po wypadku miasto zapowiadało, że przebuduje ul. Borową. Przedstawiono nawet mieszkańcom projekt zmian. Ale jak słyszymy dzisiaj w ratuszu, wtedy to była tylko koncepcja.

Teraz miasto szuka firmy, która przygotuje pełną dokumentację. – Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej wraz z rozbudową przejazdu kolejowo-drogowego, montażem rogatek oraz budową nowego oświetlenia ulicznego – mówi Artur Gernand. 

Projekt ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca przyszłego roku.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama