Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Do trzech wypadków z udziałem jednośladów doszło w sobotę, do najgroźniejszego – z udziałem BMW i renault – w niedzielę. 

W sobotę, po godz. 12:00 w Rzeszowie, przy ul. Nowowiejskiej, 36-letni rowerzysta, skręcając w lewo, stracił panowanie nad kierownicą, przewrócił się na jezdnię i doznał obrażeń ciała.

Do kolejnego zdarzenia doszło po 15:00 przy al. Rejtana. 76-letni kierowca hyundaia, jadąc w kierunku al. Kopisto, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce, która przejeżdżała przez oznakowany przejazd dla rowerzystów. Potrącona 24-latka z Przeworska trafiła do szpitala.

Nieustąpienie pierwszeństwa było też przyczyną wypadku przed 19:00 w Zaczerniu. 63-letni kierowca hyundaia, wyjeżdżając z drogi gruntowej, doprowadził do zderzenia z 53-letnim motorowerzystą. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wymagał pomocy medycznej.

Do najgroźniejszego wypadku doszło w niedzielę o godz. 20:00 w Rzeszowie. 41-letni kierowca BMW, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, jadąc al. Wyzwolenia w kierunku ul. Gen. Maczka, na skrzyżowaniu z ul. Lubelską nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy renault. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W wyniku zderzenia pojazdów, do szpitala trafił kierujący renaultem, 50-letni mężczyzna oraz jego 51-letnia pasażerka – poinformowała podkom. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Wszyscy uczestnicy wypadków byli trzeźwi. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama