Reklama

W czwartek (20 listopada) w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej spotkają się miłośnicy nowych technologii. W programie IT Academic Day są prezentacje dla 400 słuchaczy, konkursy, pokazy robotów, dronów, gier i aplikacji. Wstęp jest wolny.

– W tym roku organizatorzy skupili się na innowacyjności i temacie funkcjonowania branży startupów w Polsce. Uczestnicy konferencji zapoznają się z wieloma projektami i będą mogli skonsultować swoje pomysły na startup z osobami, które odniosły sukces w tej branży i z przedstawicielami firm IT. Jak co roku będziemy gościć pracowników firmy Microsoft, którzy pomogą zgłębić tajniki technologii Microsoft – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Tegoroczna edycja IT Academic Day dotyczyć będzie też. m.in. technologii mobilnych, innowacji technologicznych, rozwoju wolnego i otwartego oprogramowania, robotyki, rozwoju osobistego i start up’ów.

IT Academic Day to bezpłatna konferencja IT organizowana od 2012 roku przez Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ oraz Microsoft, która zdążyła już na stałe wpisać się do kalendarza imprez technologicznych nie tylko w województwie Podkarpackim.

– Z roku na rok w konferencji bierze udział coraz większa liczba pasjonatów z branży IT. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pracowników firm z branży informatycznej, kadry zarządzającej odpowiedzialnej za IT, a także osób zainteresowanych światem nowych technologii – wyjaśnia Vadym Melnyk, Microsoft Student Partner, organizator wydarzenia.

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom wartościowej wiedzy na temat podstawowych, twórczych i innowacyjnych trendów w dziedzinie informatyki, jej zastosowań w nowoczesnej gospodarce, przemyśle i biznesie, a także informacji na temat start up’ów.

Ideą ITAD jest integracja osób dzielących wspólne zainteresowania z dziedziny informatyki oraz studenckich środowisk akademickich, budowanie relacji ze specjalistami z branży IT, wymiana doświadczeń, zrzeszenie środowiska akademicko – biznesowego, zapoznanie z rynkiem pracy i nowoczesnymi technologiami.

Na konferencję można rejestrować się TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.