Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Po raz trzeci w tym roku rzeszowscy rolkarze wyjadą w nocy na ulice miasta, na co dzień zarezerwowane przez kierowców. W najbliższy czwartek (22 czerwca) odbędzie się Nightskating Rzeszów.

Nightskating z powodzeniem wpisał się na listę wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym. To nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. To jedyna okazja dla rolkarzy, aby zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców.

10-kilometrowa trasa została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności. O bezpieczeństwo przejazdu zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca. W przejeździe rolkarzom będzie towarzyszyła muzyka.

Nightskating Rzeszów ma popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku.

Temat czwartkowego przejazdu są „Horrory”. Trzy najkreatywniejsze przebrania zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój odbędzie się po przejeździe na górnym poziomie parkingu Podpromie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nighskating Rzeszów rozpocznie się o godz. 21:00. Zbiórka pół godziny wcześniej na parkingu Podpromie (poziom górny). Udział w Nightskatingu, którego organizatorem jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, bezpłatny.

TRASA

START – Parking Podpromie, poziom górny – ul. Kilara –plac Śreniawitów – ul. Dąbrowskiego – ul. Unii Lubelskiej – ul. Langiewicza – ul. Wita Stwosza – ul. Wyspiańskiego – al. Witosa – al. Wyzwolenia – ul. Lubelska – ul. Marszałkowska – ul. Kochanowskiego – ul. Siemińskiego – ul. Batorego – ul. Fredry – ul. Głowackiego – ul. Targowa – ul. Szopena – ul. Kilara – Parking Podpromie, poziom górny – META

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama