Zdjęcia: Youtube.com / Radio Zet i Polska Akademia Nauk
Reklama

Współczesne systemy demokratyczne oddalają się od demokracji liberalnej. Do czego to doprowadzi? Jakie dalsze scenariusze są możliwe? – na te i wiele innych pytań odpowiedzą znani socjologowie: Andrzej Rychard i Radosław Markowski. 

11 maja w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się kolejna debata z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, stworzonego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Gośćmi debaty „Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” będą: prof. Andrzej Rychard i prof. Ryszard Markowski. Socjologowie komentują aktualne wydarzenia polityczne w Polsce. 

Spotkanie poprowadzi publicysta „Tygodnika Powszechnego” redaktor Wojciech Bonowicz. Gościom będzie można zadawać pytania. Ich treść można przesyłać na adres: bow@wsiz.edu.pl lub zadać w trakcie wydarzenia. Wykład rozpocznie się o godz. 17:00. Aby wziąć w nim udział, trzeba pobrać bezpłatny bilet i okazać go przy wejściu.

Prof. Andrzej Rychard uważa, że wewnętrzna polityka Polski od 2015 r., COVID-19, agresja rosyjska na Ukrainie stawiają demokrację przed bardzo trudną sytuacją. – Czasami bywają pokusy, by w sytuacjach nadzwyczajnych rezygnować z demokracji i stosować metody autokratyczne, jako rzekomo bardziej skuteczne. To mit! – uważa prof. Rychard. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama