Zdjęcia: Ewa Szyfner, Piotr Woroniec Jr, Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Ponad 6 mln osób odwiedziło Rzeszów News w 2015 r. Po ponad dwóch latach istnienia, jesteśmy najszybciej rozwijającym się w Rzeszowie portalem miejskim. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 naszych najpopularniejszych tekstów mijającego roku.

10. W lutym w Rzeszowie powstał Share Lock, pierwszy w mieście pokój zagadek, stworzony przez rzeszowskich studentów: Jakuba Kuliga i Przemysława Koncewicza. W ciągu 45 minut uczestnicy mają znaleźć klucz, dzięki któremu wydostaną się z pokoju. Nie jest to takie proste. Czeka na Was mnóstwo niebanalnych zagadek, przy ich rozwiązaniu należy wykazać się inteligencją. Share Lock znajduje się w kamienicy przy al. Piłsudskiego 15. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

 

9. Pierwszy w Polsce ogrzewany przystanek autobusowy MPK, o którym mówiono w całym kraju. Zaczął działać pod koniec listopada. Ogrzewaną wiatę postawiony przy ul. Lisa-Kuli przy Galerii Graffica. Wiata kosztowała 76 tys. zł. Pomysł został przywieziony przez urzędników z Dubaju. Z tym, że tam [wiaty – red.] spełniają trochę inną funkcję – tam ziębią – mówił Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. W Rzeszowie wiata ogrzewa pasażerów. Więcej TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

8. Rekordy popularności biły zdjęcia naszego Czytelnika Andrzeja Błońskiego, który w marcu zrobił olśniewające zdjęcia zorzy polarnej w Grzegorzówce koło Rzeszowa. Możecie zobaczyć je TUTAJ.

Zdjęcie: Andrzej Błoński / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Andrzej Błoński / Czytelnik Rzeszów News

7. W lutym odbyła się druga edycja Podkarpackich Nagród Mody w Rzeszowie, które swoją obecnością zaszczyciła Maria Wiktoria Wałęsa. Konkurs ma promować i nagradzać zjawiska, które kreują obraz Podkarpacia, jako miejsca przyjaznego artystom, twórcom szeroko pojętej mody i wszystkiego, co się z nią wiąże.

Nagrody wręczono w ośmiu kategoriach: „Osobowość Mody Roku”, „Fotograf Mody Roku”, „Modne Miejsce”, „Moda & Uroda”, „Rynkowy Debiut Roku”, „Brand Mody Roku”, „Projektant Mody Roku” i „Sztandar Mody Roku”. Nagrodę główną kapituły Podkarpackich Nagród Mody 2014 zdobył fotograf Ryszard Kocaj. Więcej TUTAJ.

Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

6. Doda na 3. urodzinach Galerii Rzeszów. 14 listopada galeria pękała w szwach. Popularna wokalistka była główną atrakcją urodzinowej imprezy. Na koncert Dody przyszli dorośli, młodzież i dzieci. Były takie tłumy, że ci, którzy chcieli zobaczyć wokalistkę, musieli się ustawiać na schodach ruchomych. Więcej TUTAJ.

Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

5. Dramatyczne warunki dla matek z dziećmi w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. 1 marca opublikowaliśmy list małżeństwa, które opisało, co matkom, które chcą na noc zostać przy dzieciach, „serwuje” placówka. Matki są zmuszone spać na podłodze. List wywołał falę komentarzy, po których dostaliśmy kolejne listy Czytelników. „Szpital na Rycerskiej to hospital survival” – pisali mieszkańcy. Po naszych publikacjach dyrekcja placówki podjęła decyzję o remoncie oddziału dziecięcego. List, który zapoczątkował serię publikacji, możecie przeczytać TUTAJ. Inne dostępne są TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News
Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

4. Film z budowy nowego mostu w Rzeszowie, który połączył ulice Rzecha z Lubelską. Film w serwisie Youtube w lutym opublikował Marcin Gdowski, rzecznik firmy Bilfinger, która wybudowała most za 178 mln zł. Most ma 482 m długości, 28 m szerokości (4 pasy ruchu). Pod względem wysokości (pylon z herbem Rzeszowa ma 108,5 m, w nocy jest oświetlony) jest pierwszą na Podkarpaciu i drugą w Polsce przeprawą.

Most został oddany do użytku 7 października. Dziennik „Puls Biznes” zaliczył tę inwestycję do 10 najciekawszych i najbardziej spektakularnych inwestycji samorządowych 2015 r. Film możecie zobaczyć TUTAJ.

Zdjęcie: Youtube.com / Mateusz Gdowski
Zdjęcie: Youtube.com / Mateusz Gdowski

3. Superszybkie auta rodem z filmy „Szybcy i wściekli”. 29 marca przed kinem Helios odbył się zjazd unikatowych samochodów. Imprezę zorganizował dystrybutor siódmej części „Szybcy i wściekli”– United International Pictures. Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ.

Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

2. Najnowocześniejsza szkoła w Rzeszowie. 1 września prawie 300 uczniów rozpoczęło naukę w Zespole Szkół nr 7 na ul. Błogosławionej Karoliny na osiedlu Franciszka Kotuli. Szkołę wybudowano za 33 mln zł. Ma powierzchnię prawie 9 tys. m kw. Jest przygotowana na przyjęcie 700 uczniów w 36 salach. Szkoła wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny, m.in. w 5 pracowni komputerowych, salę gimnastyczną, fitness oraz siłownię. Wyjątkowa jest także aula z widownią na 230 osób i dużym ekranem. Aula może pełnić funkcję sali kinowej. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

1. Bezczelna kradzież psa w Rzeszowie. To nasz hit 2015 r. W styczniu nagłośniliśmy akcję poszukiwania czterech złodziei, którzy ukradli psa (golden retriver) sprzed parkingu Delikatesów Centrum przy ul. Krajobrazowej na os. Wzgórza Staroniwskie w Rzeszowie.

„Kluskę” ukradli mężczyźni chwilę potem, gdy Anna Pawłowska i jej córka weszły do sklepu, a „Kluskę” zostawiły przed wejściem. Moment kradzieży zarejestrowały kamery. Nasza publikacja uruchomiła lawinę tekstów w ogólnopolskich portalach. Nasz tekst na Facebooku dotarł do prawie 200 tys. osób! Informację o poszukiwaniu „Kluski” udostępniło prawie 1150 osób. Tekst możecie przeczytać TUTAJ.

Akcja zakończyła się sukcesem. Po kilku dniach złodzieje podrzucili psa do rodziny Pawłowskich taksówką. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.