Zdjęcie: Pixabay

Wykłady, kreatywne warsztaty, spotkania on-line. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na prezentację projektu „Czytelnik w sieci kultury”.

„Czytelnik w sieci kultury” odbędzie się w dniach 11-14 października. To część Programu Promocja Czytelnictwa. Projekt rozpocznie się o godz. 12:00. – Najlepsi znawcy i twórcy komiksu z Podkarpacia wygłoszą wykłady poświęcone twórczości rodzimych artystów – zapowiada Krystian Szczepański z WDK w Rzeszowie. 

W programie również warsztaty kreatywne, które poprowadzi Wojciech Birek, badacz, kiedyś publicysta, od czasu do czasu scenarzysta i rysownik, czasami organizator wystaw komiksu w kraju i za granicą, a od 30 lat tłumacz komiksów i tekstów o komiksach z języka francuskiego (m.in. seria Thorgal), jeden z najlepszych polskich rysowników.

Wszystko wydarzenia odbędą się online, za darmo. Wystarczy wejść na stronę www.komiks.kulturapodkarpacka.pl. Ma ona też łączyć twórców kultury, autorów prac komiksowych oraz wielbicieli tej formy twórczości. 

PROGRAM PROJEKTU

11 października, godz. 12.00: 

– „Komiks na Podkarpaciu – tradycja i współczesność”. Wykład poświęcony wyjątkowym twórcom i artystom związanym z Podkarpaciem, a także ich osiągnięciom prowadzi Wojciech Birek.

12 października, godz. 12.00:

– „Od pomysłu do komiksu” – warsztaty poświęcone kreacji komiksu. Do swojej pracowni zaprosi was wyjątkowy Maciej Mazur, jeden z bardziej utalentowanych współczesnych polskich rysowników komiksowych, który zaprezentuje swój autorski proces tworzenia.

13 październik, godz. 12.00: 

– „Rys historyczny Rzeszowskiej Akademii Komiksu oraz warsztat twórczy” – w podróż po historii i działalności Rzeszowskiej Akademii Komiksu zabierze was jej współzałożyciel Jarosław Ejsymont, który od kilku lat pomaga również w korektach, nie tylko komiksów.

14 października, godz. 12.00:

– „Komiks, jako element dziedzictwa narodowego” – wykład poprowadzi Wojciech Jama, kolekcjoner komiksów, założyciel działającego w Rzeszowie Muzeum Dobranocek i jeden z członków nowo powołanej Fundacji Muzeum Komiksu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama