Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Nadzór budowlany wyjaśnia dokładne okoliczności zawalenia się dachu magazynu z częściami motocyklowymi na ulicy Broniewskiego w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 18:20 w miejscu byłego hipermarketu Tesco, gdzie obecnie znajduje się sklep motocyklowy. – W wyniku intensywnych opadów śniegu, pod jego ciężarem, doszło do zerwania plandeki z aluminiowej konstrukcji. Nikomu nic się nie stało – mówi podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Jak przekazuje nam st. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, zawalił się dach magazynu należący do sklepu motocyklowego. – W magazynie były części motoryzacyjne. Konstrukcja aluminiowa dachu wpadła do środka – ok. 900 m kw. – dodaje Kinga Styrczula. 

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, dwa zastępy straży pożarnej, 10 strażaków oraz przedstawiciele nadzoru budowalnego. – Prawdopodobnie obiekt będzie czasowo wyłączony z użytkowania – twierdzi rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej. Na miejscu wypadku trwają oględziny i ustalane są szczegółowe okoliczności zdarzenia.

– W chwili zawalenia się konstrukcji, w magazynie nikogo nie było – podkreśla Styrczula. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama