Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Została ci po świętach żywa choinka? Absolutnie jej nie spalaj, tylko zabierz ze sobą i przynieś do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Na pierwsze 10 osób czekają zaproszenia.

Choinka to podstawowy gość, który w okresie świąt Bożego Narodzenia pojawia się w domu każdego z nas. Niektórzy wybierają sztuczne drzewko, inni decydują się na żywe. Gdy ktoś wybiera wariant drugi musi się też zastanowić, co po świętach z tym drzewkiem zrobić.

Niektórzy, jak np. pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, próbują je spalić w centrum miasta. My osobiście takiej opcji nie polecamy, bo po pierwsze, to niebezpieczne, po drugie możecie zarobić spory mandat.

Lepszą opcją będzie oddanie swojego drzewka na cele artystyczne. Tak, artystyczne i nie mówimy tu o rzeźbie, a o teatrze!

„Siemaszka” rozpoczęła właśnie zbiórkę żywych świątecznych drzewek na potrzeby czytania performatywnego sztuki „#jaś i #małgosia” Michała Szymaniaka w reżyserii Martyny Łyko, które odbędzie się w ramach 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych (6 lutego, godz. 18:00, Szajna Galeria).

Akcja zbierania drzewek odbywa się pod hasłem: „Daj drugie życie swojej choince – nie wyrzucaj jej na śmietnik – przynieś do teatru”. Dziesięć pierwszych osób, które przyniosą do teatru swoje choinki, otrzyma bezpłatne zaproszenie na czytanie. Drzewka można oddać bezpłatnie. Będą one przyjmowane w portierni.

„#jaś i #małgosia” to groteskowa opowieść o rodzinie i dorastaniu w dobie internetu. Bohaterami są Jaś i Małgosia, przybrane rodzeństwo, które lepiej odnajduje się w sieci niż w realu.

W przedstawionym świecie nie ma jednoznacznego podziału na to, co „realne” i „wirtualne”. Poszukujący kontaktu z dziećmi ojciec, sam gubi się w gąszczu lasu internetowych połączeń… A kiedy realia słodkiej chatki z piernika przechodzą jego najśmielsze oczekiwania, posuwa się do naprawdę drastycznych kroków.

Co zrobi ojciec Piotr, by uchronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami internetu? Jakie będą tego konsekwencje? Czy #jaś i #małgosia znajdą drogę do domu? Spektakl dla widzów powyżej 12. roku życia. Wstęp 5 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama