Zdjęcie: Materiały prasowe

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne warsztaty „Damy radę” dla opiekunów osób niesamodzielnych i przewlekle chorych. Warsztaty odbędą się 12 lutego. 

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które opiekują się w domu osobą niesamodzielną lub niepełnosprawną. Warsztaty poprowadzą specjaliści ds. opieki nad osobami niesamodzielnymi z Fundacji „Razem Zmieniamy Świat”.

Program warsztatów obejmuje m.in. prawidłową pielęgnację i toaletę chorego, dobieranie odpowiednich wyrobów chłonnych, techniki profilaktyki przeciwodleżynowej, techniki bezpiecznego przemieszczania chorych, odżywianie osób przewlekle chorych, zmiany pościeli choremu leżącemu, pierwszą pomoc w nagłych wypadkach.

Warsztaty odbędą się w środę (12 lutego) w godz. 9:00-12:00 oraz 12:30-15:30. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie jest bezpłatne. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zapisy na warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem: (17) 850 90 64 lub osobiście
w pok. 302 (administracja, III p.) w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9. Istnieje również możliwość zgłoszenia uczestnictwa mailowo na adres: sekretariatnaczelnej@zoz2.pl.

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama