Fot. Facebook.com / Dariusz Półćwiartek

Barbara Nowacka, minister edukacji, powołała Dariusza Półćwiartka na nowego wicekuratora oświaty w Rzeszowie.

Jak wynika z udostępnionego przez Dariusza Półćwiartka pisma podpisanego przez minister Barbarę Nowacką, na wicekuratora oświaty w Rzeszowie został on powołany 25 kwietnia. Wcześniej opinię w tej sprawie wydała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul (KO). 

Dariusz Półćwiartek na stanowisku wicekuratora zastąpił Stanisława Fundakowskiego, który tę funkcję dostał za czasów rządów PiS – w 2016 roku, wcześniej Fundakowski był wicedyrektorem ds. oddziału w Krośnie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli

Dariusz Półćwiartek jest doktorem historii, przed powołaniem na wicekuratora oświaty był dyrektorem Zespołu Szkół w Dębnie, doradcą metodycznym w PCEN, egzaminatorem historii i wiedzy o społeczeństwie w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W przeszłości Półćwiartek był radnym w Nowej Sarzynie, w tegorocznych wyborach startował do tamtejszej rady miasta z komitetu Wspólna Gmina Nowa Sarzyna. Choć startował z pierwszego miejsca, to mandatu radnego nie zdobył, otrzymał 136 głosów.

Politycznie Półćwiartek związany jest z PSL, zaprzyjaźniony z rzeszowskim posłem Trzeciej Drogi Adamem Dziedzicem, także szefem podkarpackich ludowców. 

Dariusz Półćwiartek w kuratorium oświaty w Rzeszowie rządzi z Dorota Nowak-Maluchnik, która na czele kuratorium stoi od 14 lutego br. Nowak-Maluchnik na stanowisku kuratora oświaty zastąpiła Małgorzatę Rauch, gdy ta została odwołana 22 grudnia 2023 roku

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama