Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Koniec z wrześniowymi kolejkami w POP-ach? Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie chce usprawnić procedurę darmowej jazdy autobusami dla uczniów.

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w Punktach Obsługi Podróżnego od dwóch lat ustawiają się kolejki. Powód? Przedłużenie uprawnień do darmowej jazdy autobusami (o potrzebnych dokumentach przeczytacie TUTAJ). Aby młodzież mogła skorzystać z tego przywileju, musi najpierw wystać „swoje” w POP-ie. To jednak w tym roku ma się zmienić. 

– Nasi programiści pracują nad tym, aby uprawnienia można było przedłużyć w kasownikach. Takie rozwiązanie zdecydowanie zmniejszy, a może i całkowicie wyeliminuje kolejki w POP-ach – przewiduje Anna Kowalska, dyrektor ZTM. – Mamy nadzieję, że tę opcję w kasownikach w 150 autobusach uruchomimy jeszcze pod koniec września – dodaje.

Obecnie przedłużenie uprawnień do bezpłatnej jazdy miejską komunikacją to „papierkowa” robota, i to co roku. W POP-ach trzeba pokazać ważną legitymacją szkolną i kopię pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z wpisanym adresem zamieszkania. Uprawnienia do darmowej jazdy autobusami zapisywane są na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. 

– Po wprowadzeniu nowego rozwiązania wystarczy, że uczeń przyłoży e-kartę do kasownika, a następnie kliknie w odpowiednią ikonkę i uprawnienie zostanie przedłużone – wyjaśnia Anna Kowalska. 

(jg)

redakcja!@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: