Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowscy radni, jak nigdy, byli jednomyślni. W poniedziałek, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, zatwierdzili darmową jazdę autobusami dla uczniów rzeszowskich szkół.

Darmowe przejazdami autobusami obsługiwanymi przez MPK zostaną wprowadzone z inicjatywy Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa.

Zasady korzystania z darmowej komunikacji były kilka razy zmieniane. Najpierw ratusz zapowiadał, że będą mogli z nich korzystać uczniowie na stałe zameldowani w mieście, potem, że wystarczy mieć w legitymacji uprawniającej do ulg wpisany rzeszowski adres zamieszkania. 

W ostatecznym projekcie uchwały, który zatwierdzili radni miejscy, znalazł się zapis, że uczeń musi dostarczyć do Zarządu Transportu Miejskiego kopię pierwszej strony zeznania podatkowego za 2017 rok.

Ponadto ma mieć zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania, który wskazano w deklaracji PIT, jaka została złożona do urzędu. 

Jeżeli ktoś składał PIT przez internet, to ma dostarczyć urzędowe potwierdzenie odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Darmowe przejazdy autobusami miejskimi mają obowiązywać od 10 października br. Ratusz przewiduje, że będzie nimi objętych ok. 20 tysięcy uczniów. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji będzie kosztowało miasto rocznie 10 mln zł. W tym roku 2,5 mln zł. 

Z darmowych przejazdów będą mogły korzystać także przedszkolaki. Darmowa jazda będzie dla uczniów do zakończenia przez nich nauki w szkole średniej. Rodzice, którzy kupili swoim dzieciom bilety semestralne ważne od września, będą mieli zwrócone pieniądze. 

Choć radni byli jednomyślni w sprawie darmowej komunikacji, to nie obyło się bez dyskusji. Szczegóły wkrótce. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama