Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowska Akademia Sportu Chikara poszerza swoją ofertę darmowych zajęć karate. Teraz mogą z nich korzystać także dzieci z zaburzeniami i problemami rozwojowymi. 

Oprócz osób niewidomych i niedowidzących oraz wszystkich chętnych 50+, Chikara nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem na rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Titum. To waśnie dzieci z zaburzeniami i problemami rozwojowymi będą mogły też bezpłatnie trenować karate tradycyjne. 

– Grupowe zajęcia karate dla osób niepełnosprawnych to same korzyści. Dziecko zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swoich zdolności fizycznych i umysłowych – przekonuje Patrycja Bylak z Akademii Chikara. 

Trening karate to rozwój sprawności ruchowej, wzmocnienie gorsetu miejscowego, korekcja wad postawy, rozwój koordynacji ruchowej, wzmocnienie stawów i elastyczności miesięcznie, kształtowanie charakteru, rozwój osobowości, wiary w siebie, opanowanie, doskonalenie umiejętności czekania na swoją kolejkę, obserwowania innych dzieci, reagowania na polecenia oraz możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy piątek 27 kwietnia o godz. 16:30. Poprowadzi je Piotr Ramot. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Chikary przy ul. Hanasiewicza 10 w piątki od 16:30 do 17:30. Program będzie realizowany przez dwa lata. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama