Zdjęcie: Ringpolska.pl
Reklama

Nie żyje były rzeszowski bokser Dawid „Cygan” Kostecki. Miał 38 lat. Powiesił się w celi warszawskiego więzienia, w którym odsiadywał 5-letni wyrok.

O śmierci Dawida „Cygana” Kosteckiego na Twitterze w piątek poinformował dziennikarz Mateusz Borek. „Dostałem właśnie smutną informację, że były pięściarz, 38-letni Dawid „Cygan” Kostecki 39-2, 25 KO nie żyje” – napisał Borek.

Z naszych informacji wynika, że Kostecki, przebywając czteroosobowej celi w zakładzie karnym na warszawskiej Białołęce, powiesił się na prześcieradle. Miał 38 lat. Ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, twierdzi, że “Cygan” powiesił się na pętli z prześcieradła, gdy leżał w łóżku pod kocem.

Według przedstawicieli Służby Więziennej, współwięźniowie nie mieli szans na reakcję. Funkcjonariusze SW reanimowali Dawida Kosteckiego do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Bezskutecznie, “Cygan” nie udało się uratować. 

Dawid Kostecki w więzieniu odsiadywał wyrok 5 lat więzienia. Został skazany w 2017 roku za współkierowanie grupą przestępczą, która od września 2010 r. do marca 2013 r. zajmowała się legalizowaniem w Polsce skradzionych za granicą (głównie w Niemczech) luksusowych aut, przywłaszczaniem samochodów z wypożyczalni, oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy.

Prokuratura udowodniła Kosteckiemu, że grupa przestępcza, którą stworzył, zajmowała się paserstwem pochodzących z kradzieży samochodów.

Prokuratura doliczyła się 23 aut o wartości ponad 2 mln zł, które zostały skradzione lub przywłaszczone przez grupę przestępczą. Samochody były też sprzedawane za granicę, m.in. w Belgii i Holandii. Członkowie grupy posługiwali się sfałszowanymi fakturami VAT. Oszustwa podatkowe oszacowano na prawie 10 mln zł.

„Cygan” został zatrzymany 19 maja 2016 r. w Lublinie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. W prokuraturze usłyszał 16 zarzutów. Wcześniej odsiadywał 2,5-letni wyrok za współkierowanie grupą przestępczą, która prowadziła agencje towarzyskie. Na wolność “Cygan” wyszedł wówczas w 2014 roku.

Dawid Kostecki zawodowo zaczął boksować w 2001 roku. Był uważany za nadzieję polskiego boksu. Po raz ostatni na ringu stanął w 2014 roku, kiedy na gali Polsat Boxing Night przegrał z Andrzejem Sołdrą. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: