Zdjęcie: Materiały prasowe CityFit

Jeżeli z wakacji wróciłeś z mocnym postanowieniem „wzięcia się za siebie”, to na pewno nie jesteś w tym odosobniona.  Jesień to czas, kiedy kluby fitness zapełniają się osobami, które po letniej labie postanowiły zawalczyć o powrót do formy. To również doskonały moment dla fitnessowych debiutantów. Jak zatem zacząć by wytrwać?

  1. Poznaj możliwości

Przede wszystkim poznaj dobrze ofertę swojego klubu fitness. Sprawdź czy są aktywności dedykowane osobom początkującym. Wiele sieci ma w grafiku zajęcia grupowe dla osób z mniejszym doświadczeniem. Rzeszowski CityFit (Al. Tadeusza Rejtana 65) wprowadził niedawno INTROFIT, czyli specjalne spotkania dla osób początkujących, podczas których poznają poszczególne strefy treningowe w swoim klubie, zaznajamiają się z działaniem maszyn i uczą prawidłowego ich wykorzystania. Ofertę klubu możesz bezpłatnie przetestować podczas Dni Otwartych, które odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca.

  1. Nie miej oporów
  • Pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. Nawet trener, który wydawać by się mogło, że wie po prostu WSZYSTKO – też się kiedyś tego musiał nauczyć. I też kiedyś debiutował na siłowni. – mówi Kasia Szymańska, blogerka, trenerka i ambasadorka sieci klubów CityFit.

Dlatego nie przejmuj się jeżeli czegoś jeszcze nie umiesz. Śmiało pytaj, jeżeli czegoś nie wiesz. I nie porównuj się do osób zaawansowanych. Oni pierwszego dnia w klubie fitness wyglądali podobnie jak ty. A ty za jakiś czas będziesz wyglądać tak dobrze i czuć się tak pewnie jak oni.   

  1. Miej plan

Planowanie treningów pozwoli Ci być bardziej konsekwentnym. Zaplanuj jak często będziesz trenować – w które dni tygodnia i o jakiej porze.  Wpisz treningi do swojego kalendarza. Niech staną się stałym elementem twojego tygodnia.

Zaplanuj również co dokładnie będziesz robić w klubie. Możesz skorzystać z gotowych planów treningowych, dostępnych w sieci. W pierwszej kolejności sprawdź stronę swojego klubu. Przykład: http://cityfit.pl/plany-treningowe/

  1. Zadbaj o wsparcie

Namów do wspólnych treningów kumpla, przyjaciółkę, siostrę lub męża. Masz w domu nastolatka? Wspólny trening to fajny pomysł na spędzenie razem czasu. A w CityFit Rzeszów można trenować już od 16. roku życia. W towarzystwie będzie Ci raźniej, a dodatkowo będziecie się wzajemnie wspierać w chwilach spadku motywacji. Na siłowni również znajdziesz nowych znajomych, więc trening szybko stanie się okazją do miłych spotkań.

Nieocenionym wsparciem będzie dla ciebie również ekipa klubu. To zawodowcy, dzięki wsparciu których twój trening będzie prawidłowy oraz przede wszystkim efektywny. Szczególnie skuteczne będą treningi indywidualne z trenerem personalnym. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale to inwestycja która pomoże ci osiągnąć efekty w znacznie krótszym czasie. Jeżeli jednak nie chcesz ponosić dodatkowych wydatków, sprawdź czy twój klub oferuje możliwość bezpłatnych porad. W CityFit Rzeszów w każdy ostatni czwartek miesiąca organizowany jest Dzień z Trenerem Personalnym, podczas którego klubowicze mogą bez dodatkowych opłat dokonać analizy składu ciała oraz skonsultować swoje wyniki z akredytowanym trenerem.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zacząć. Do zobaczenia na treningu!

***

O CityFit

CityFit to polska sieć innowacyjnych klubów fitness, czynnych 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Jej misją jest oferowanie klubowiczom pełnego komfortu ćwiczeń w atrakcyjnej cenie i bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. www.cityfit.pl

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama