Decadent Fun Club, Rebeka, Julia Marcell kolejnymi artystami na FPM 2018

0
Reklama

Zespoły Decadent Fun Club i Rebeka dołączyły do gwiazd muzycznych siódmej edycji Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia wystąpią także Błażej Król i Julia Marcell. 

 

FPM 2018 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w fosie Zamku Lubomirskich. Jak niedawno pisaliśmy, na festiwalu wystąpią zespół KAMP!, trio łączące popową elektronikę z klubowym brzmieniem, oraz Baasch, czyli Bartosz Schmidt, który obraca się głównie w klimatach indie pop i synth pop.

Organizatorzy FPM 2018 podali kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu. To warszawski elektroniczny zespół Decadent Fun Club, oraz poznański duet Rebeka, który tworzą Iwona Skwarek i Bartek Szczęsny. Oboje łączą muzykę elektroniczną z ambitnym popem.

DFC to laureat Jarocińskich Rytmów Młodych podczas Jarocin Festiwal w 2017, w ciągu roku zespół wydał trzy single: „Serendipity”, „Glitterball” i “Stardust”. DFC to konstelacja złożona z muzyków zespołów Out of Tune i Krem oraz wokalisty podpisującego się Paveu Ostrovsky, który w 2010 roku pojawił się w programie “Mam Talent”. 

W styczniu 2018 Decadent Fun Club otrzymał „Szczotę” – nagrodę muzyczną przyznawaną corocznie przez Annę Gacek i Piotr Stelmacha podczas „Offensywy De Luxe” w Trójce. Zespół został wyróżniony jako „nadzieja roku”. 

Rebeka

Rebekę z kolei w 2008 roku założyła Iwona Skawrek, wokalistka Hellow Dog. Dwa lata później dołączył do niej Bartek Szczęsny, znany producent muzyczny. Rebeka zadebiutowała w 2013 r. albumem “Hellada”, łączącym post-punkowe gitary, industrialne syntezatory i wirujące basy. 

“Helladę” uznano jednym z najlepszych albumów w polskiej muzyce elektronicznej. 18 marca 2018 roku ukazał się drugi album Rebeki – “Davos”, pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia. 

Julia Marcell na zakończenie

Decadent Fun Club i Rebeka na FPM 2018 zagrają 10 czerwca. Ostatni dzień festiwalu zakończy koncert Julii Marcell, czyli Julii Górniewicz. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki alternatywnej. 

Julia Marcell jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką, która do tej pory nagrała cztery albumy – ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” oraz ostatni „Proxy” 

Za swoją twórczość Julia otrzymała w 2012 roku Paszport Polityki w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, ale też Nagrodę Artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.

Płyty Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę do filmu i teatru.

Julia jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Błażej Król i Kroki

Koncertową część festiwalu 8 czerwca rozpocznie w Polskim Radiu Rzeszów Błażej Król, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, założyciel i lider wielu grup muzycznych, w tym m.in. Kawałek Kulki i UL/KR. Błażej łączy muzykę instrumentalną z elektroniczną. Jest jednym z najlepszych tekściarzy młodego pokolenia: imponuje doborem słów, swobodą wyrazu i łatwością. Był nominowany do Paszportów Polityki w kategorii muzyki popularnej za 2015 rok.

Koncerty FPM 2018 są bezpłatne.

PROGRAM FPM 2018

Sobota-niedziela (2-3 czerwca)

– 12:00-12:00 – WARSZTATLON / miejsce: Kwadrat (ul. Bardowskiego)

CZWARTEK (7 czerwca)

ArchiCzwartek

– 16:00 – 22:00 – „Galeria Bezdomna” wieszanie prac / miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF

– 18:00 – Warsztaty i nagrania z field recordingu
całodniowe – Wystawa projektów studentów ASP / miejsce: Aleja Lubomirskich

Piątek (8 czerwca)

– 16:00 – 18:00 – „Galeria Bezdomna” wieszanie prac / miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF

– 19:00 – „Galeria Bezdomna” wernisaż wystawy / miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF

– 19:00 – koncert w Polskim Radiu Rzeszów

– 20:00 – Wernisaż wystawy prac studentów ASP / miejsce: Galeria r_z

– 21:00 – „W poszukiwaniu ciszy” projekcja filmu + krótkie wprowadzenie do zagadnienia field recordingu / miejsce: Letni ogródek Estrady Rzeszowskiej, Parking przy Estradzie Rzeszowskiej

całodniowe – Wystawa projektów studentów ASP / miejsce: Aleja Lubomirskich

całodniowe – Warsztaty i nagrania z field recordingu

Sobota (9 czerwca)

– 11:00 – „Jak otwierać uszy?” warsztaty z field recordingu dla rodzin / miejsce start: fosa Zamku Lubomirskich (namiot)

– 13:00 – 17:00 – Warsztaty dla dzieci Hocki Klocki / miejsce: fosa Zamku Lubomirskich

– 16:00 – 18:00 – Spacer architektoniczny / miejsce start: fosa Zamku Lubomirskich

– 19:00 – 22:00 – Koncerty

– 22:00 – Afterparty

– 12:00-20:00 – Wystawa prac studentów ASP / miejsce: Galeria r_z

– 14:00-20:00 – „Galeria Bezdomna” wystawa / miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF
całodniowe – Wystawa projektów studentów ASP / miejsce: Aleja Lubomirskich

Niedziela (10 czerwca)

– 13:00 – 17:00 – Warsztaty dla dzieci Hocki Klocki / miejsce: fosa Zamku Lubomirskich

– 16:00 – 18:00 – Spacer architektoniczny / miejsce start: Rynek

– 18:00 – Finał WARSZTATLONU / miejsce: fosa Zamku Lubomirskich (scena)

– 19:00 – 22:00 – Koncerty

– 12:00-20:00 – Wystawa prac studentów ASP miejsce: Galeria r_z

całodniowe – Wystawa projektów studentów ASP miejsce: Aleja Lubomirskich

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: