Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Decadent Fun Club, jeden z najciekawszych zespołów na polskiej alternatywnej scenie muzycznej, zagra 2 czerwca w Letnim Ogródku Kulturalnym Estrady Rzeszowskiej. 

To będzie drugi koncert Decadent Fun Club w ciągu ostatnich kilku lat w Rzeszowie. Warszawska formacja grała na Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w 2018 roku. Po pięciu latach Decadent Fun Club wraca do Rzeszowa. 2 czerwca o godz. 20:00 zagra w Letnim Ogródku Kulturalnym przy Estradzie Rzeszowskiej (ulica Jagiellońska 24). Wstęp bezpłatny. 

To będzie już drugi koncert w ramach tegorocznego LOK-u. Bezpłatne koncerty (do sierpnia będzie ich cztery) 5 maja zainaugurował Dawid Tyszkowski. Teraz czas na kolejny koncert, przed publicznością wystąpi warszawski elektroniczny zespół Decadent Fun Club, tworzony przez muzyków Out of Tune i Krem oraz wokalisty podpisującego się Paveu Ostrovsky.

Muzyka DFC to chłodny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych muzycznych tradycji. Jedni doszukują się w niej wpływów post-punka i synth-wave’u, inni wrzucają do szufladki „dark pop”. Sam zespół ucieka od kategoryzowania swojej muzyki i określa ją jako „emocjonalną karuzelę balansującą pomiędzy światłem i mrokiem”.

DFC w Rzeszowie zaprezentuje kawałki ze swojego nadchodzącego we wrześniu albumu. Produkcją albumu zajmują się Leszek Biolik i Bartek Szczęsny.

Zespół zadebiutował w styczniu 2017 r. singlem „Serendipity”, a potem wydał single: „Glitterball” i “Stardust”. Grał m.in. na Off Camera, Soundrive Festival, Spring Break Festival, Castle Party, Soundedit Festival oraz na PopKultur w Berlinie i Waves Vienna w Wiedniu. W lipcu 2017 DFC wygrał konkurs Jarocin Festiwal.

Zespół odbył też trasy koncertowe u boku Krzysztofa Zalewskiego, New Model Army ,OMD i BOKKA. W styczniu 2018 Decadent Fun Club otrzymał „Szczotę” – nagrodę muzyczną przyznawaną corocznie przez Annę Gacek i Piotr Stelmacha podczas „Offensywy De Luxe” w Trójce (zanim została „zaorana”). Zespół został wyróżniony jako „nadzieja roku”. 

Po czerwcowym koncercie DFC w Letnim Ogródku Kulturalnym, w budynku Rzeszowskiego Inkubatora Kultury odbędzie się afterparty, czyli „Domówka u Janusza”. – Nie zabraknie pozytywnej energii, klimatycznej muzyki, atrakcji i niespodzianek. Do tańca porwie wszystkich nasz niezawodny DJ – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama