Zdjęcie: Andrzej Błoński / Rzeszów News
Reklama

500-złotowa grzywna grozi za złamanie zakazu używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie Podkarpacia. Rozporządzenie w tej sprawie wydała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych nie obowiązuje 31 grudnia 2016 r. i 1 stycznia 2017 r. Nie są nim objęci organizatorzy imprez i przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i szkoleniowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia.

– Zakaz nie dotyczy używania przez właściwe służby, jednostki ratownicze i osoby wzywające pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszcz – poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Celem rozporządzenia wojewody podkarpackiego jest zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny – do 500 zł.

Rozporządzenie wojewody obowiązuje do 10 stycznia 2017 r.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Stac mnie na to piecset zloty zaplace, nikt mi nie zabroni, jestem wolny i niedam sie tlamsic z reszta teren mojej posesi nie jest miejscem publicznym i nawet nie musze wpuszczac strozow prawa a oni nie maja prawa wejsc bez mojej zgody

  2. doczytaj: “którzy posiadają odpowiednie zezwolenia”. A idąc tokiem myślenia, że to twoja prywatna działka, to dźwięk oraz sama petarda nie powinna opuszczac jej terenu, a tym bardziej szkodzic komuś poza nią

  3. A pomyślał ktoś z was geniuszy o bezpieczeństwie?? swoim swoich znajomych i swoich pupili?? co roku setki wystraszonych zwierzaków trafia do schronisk bo wy chcecie przez parę sekund pobawić sie głośnymi zabawkami :/. Do tego każdy chce widzieć lepiej i stoi blisko strzelającego co się źle kończy dla “organizatora” jak i gapiów.. w szpitalach w sylwestra mnożą sie tacy idioci bez rąk i palców :/

  4. W dupie mam rozporządzenie pani wojewody. Sam potrafię zadbać o to co robię. Będę odpalał materiały pirotechniczne według własnego uznania.

  5. Moja prywatna działka to nie miejsce publiczne. W związku z tym nie interesuje mnie ten zakaz. Poza tym, robię Sylwestra w domu, a co za tym idzie, jestem “organizatorem”.

Comments are closed.