Światowa firma doradcza Deloitte otworzy w sierpniu w rzeszowskim biurowcu SkyRes Warszawska swoje Centrum Usług dla Biznesu na Europę Środkową. Na razie zatrudniła 80 osób, do 2021 r. zatrudnienie zwiększy do ponad 300.

[Not a valid template]

 

O tym, że Deloitte zainwestuje w Rzeszowie mówiło się już w ubiegłym roku. Firma od pięciu lat jest obecna w stolicy Podkarpacia. Swoje biuro z tradycyjnymi usługami, jak doradztwo podatkowe, audyt, ma w kompleksie Karowa Office przy al. Rejtana 20. To biuro pozostanie.

Władze Deloitte zdecydowały, że Centrum Usług dla Biznesu na Europę Środkową przeniesie do Rzeszowa, a jego siedzibą będzie najnowocześniejszy w mieście biurowiec SkyRes Warszawska. Czasową siedzibę Centrum miało w budynku przy al. Armii Krajowej 80.

Od lipca w ramach Centrum funkcjonować będzie także regionalne Centrum Usług dla Audytu w Europie Środkowej.

W nowym biurze Deloitte w Rzeszowie będą miały siedzibę działy finansowo-księgowe, IT oraz zespoły świadczące usługi wewnętrzne z zakresu zarządzania ryzykiem.

Deloitte zajmie dwa piętra

W niespełna 9 miesięcy w stolicy Podkarpacia Deloitte stworzył 80 nowych miejsc pracy. Firma zapowiada, że do 2021 roku zatrudnienie zwiększy nawet do ponad 300 osób.

SkyRes Warszawska to pierwszy w Rzeszowie wielkopowierzchniowy biurowiec w klasie A o powierzchni całkowitej ponad 25 tys. m kw. W ramach 14-kondygnacyjnego budynku, Deloitte zajmie dwa piętra.

– Centrum Usług dla Biznesu jest kolejnym krokiem w realizacji długoterminowych planów rozwojowych i inwestycyjnych Deloitte – mówi przedstawiciel firmy Gerard Murray.

Dodał, że Centrum Usług dla Biznesu przyczyni się do rozwoju całego Podkarpacia.

Nowopowstałe Centrum Usług dla Audytu zajmować się będzie wsparciem dla działów audytu w całym regionie Europy Środkowej, wykonując m.in. analizę danych, statystyczny wybór próby, potwierdzenia oraz wiele innych aspektów związanych z przeprowadzaniem weryfikacji sprawozdań finansowych.

– Planujemy zatrudnić specjalistów, którzy będą ściśle współpracować z zespołami audytu w biurach Deloitte w Europie Środkowej – mówi Wolda Grant z Deloitte na Europę Środkową.

Władze Rzeszowa są dumne

Rozwój Centrum Usług dla Biznesu Deloitte w Rzeszowie wspierają władze miasta.

– Jesteśmy dumni, że taka firma jak Deloitte, rozwija swoje struktury na Europę Środkową właśnie w Rzeszowie, nie tylko wybierając na siedzibę SkyRes, najnowocześniejszy biurowiec w naszym regionie, ale przede wszystkim tworząc nowe miejsca pracy dla młodych ludzi jak i doświadczonych profesjonalistów – podkreśla Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W Centrum Usług dla Audytu zatrudnienie znajdą nie tylko specjaliści z obszaru audytu, ale również absolwenci i studenci ze specjalizacją z zakresu finansów, ekonomii lub technologii. Nowa jednostka stanie się częścią Centrum Usług dla Biznesu Deloitte, działającego w Rzeszowie od września 2015 roku.

Centrum docelowo będzie obsługiwać 18 krajów Europy Środkowej, gdzie Deloitte posiada swoje oddziały.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama