Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowska fundacja Felineus organizuje pomoc na rzecz zwierząt, które ucierpiały w wyniku wojny na Ukrainie. Potrzebna jest karma i pieniądze na zakup leków. 

 – Jednoczymy się, aby pomóc zwierzętom, one nie zatroszczą się same o siebie – mówi Wioletta Szajnar, prezes fundacji Felineus. 

Organizacje pozarządowe nie mają wątpliwości, że na Ukrainie została większość zwierząt. Tylko nieliczne osoby przekroczyły granicę ze swoimi psami czy kotami.

– Chociaż pomoc tym zwierzętom, które pozostały na terenie Ukrainy, jest mocno utrudniona, a łzy wzruszenia mieszają się z bezradnością, działamy i walczymy – podkreśla Szajnar .

Fundacja Felineus uruchomiła zbiórkę pieniędzy. Gotówka zostanie przeznaczona na zakup leków, karmy i akcesoriów dla zwierząt. Link do strony TUTAJ

Wszystkie rzeczy są rozwożone na dworzec PKP Rzeszowie oraz na granicę. Tam są przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, którzy jadą na Ukrainę i pomagają zwierzętom.

Można też osobiście zrobić zakupy (karmę dla psów i kotów, żwirek,  miseczki, kuwety, transportery, koce, ręczniki, podkłady dla zwierząt), i zostawić w wyznaczonych miejscach.

W dwóch sklepach zoologicznych MAXI ZOO – jeden jest w centrum handlowym Plaza, drugi w galerii Nowy Świat. Kosze na dary stoją też w sklepie „Natura-Pod zielonym listkiem”, przy ul. Fredry 8/2 oraz w przychodni weterynaryjnej „Alfavet” przy ul. Kotuli 92. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama