Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Zawodowców i amatorów rowerowych sportów przeważnie możemy zobaczyć w profesjonalnych strojach kolarskich. Co kryje się w spodniach i jakie są właściwości koszulek, że tak chętnie wybierane są przez zawodowych fanów jednośladów? Czy chodzi o bezpieczeństwo, wygodę? Sprawdź koniecznie!

Dlaczego odzież rowerowa to dobra inwestycja?

Moda rowerowa służy nie tylko odpowiedniej ochronie podczas jazdy po drogach w Polsce, mają one także utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała oraz odprowadzać pot na zewnątrz. Długodystansowcy nie wyobrażają sobie braku chociaż jednego elementu stroju kolarskiego, ponieważ sama wkładka w spodniach to odpowiednie zapewnienie sobie komfortu podczas długiej jazdy na siodełku. Dlaczego tak cenią sobie ową wkładkę? Podczas jazdy na rowerze nasze ciało ma trzy punkty podparcia: pośladki, dłonie i stopyj. Lepsze zarządzanie temperaturą ciała oraz potem pozwala lepiej chronić przed zimnem i przewianiem.

 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Obok spodenek, szortów czy specjalnych dresów, które mają za zadanie zapewnić komfort, wygodę i cyrkulację powietrza ważnym składnikiem jest bluzka. Specjalne kolarskie koszulki są lekkie, świetnie odprowadzają pot, również łatwiej dbać o temperaturę oraz często posiadają różne odblaskowe elementy, które dają nam ochronę podczas jazdy po ciemku. Obecnie coraz częściej spotykamy się z kieszonkami w dolnej części, które pozwalają na przetrzymanie napojów, batoników proteinowych czy telefonu. Jednak nawet koszulka nie chroni przed deszczem, dlatego obok planowania i sprawdzania pogody warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Takie kurtki to nie tylko komfortowy cieplny bilans, ale odpowiednia ochrona przed nagłą zmianą warunków. Profesjonalna i nowoczesna odzież na rower dostępna jest w sprzedaży DobreRowery.pl.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bielizna sportowa na początek

Zawodowcy czy amatorzy w swoim ubiorze na rower stosują również bieliznę termoaktywną. Jest to kolejny ważny punkt w dobrym odprowadzaniu, jest to dobre dla obtarć w punktach wrażliwych. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż bielizna bawełniana, która takich właściwości nie posiada. Jednak najważniejszym elementem dla fanów rowerów i sportów atletycznych czy siłowych są dobre skarpetki. Dla samych rowerzystów jest to szalenie ważny punkt, gdzie dobre skarpetki odpowiadają za komfort, odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza, odprowadzania wilgoci z ciała, a także przydatne rozwiązania antybakteryjne. Aby zapewnić sobie komfort i ochronę przed otarciami czy przegrzaniem warto wyposażyć się w dobrej jakości termoaktywną bieliznę.

Profesjonalna odzież rowerzystów

Zdjęcie: Materiały prasowe

Odzież na rower są zdecydowanie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla zawodowych sportowców czy kurierów rowerowych. Sprawdzi się również dla osób, które dojeżdżają do pracy, uprawiają turystykę rowerową czy jeżdżą na rowerze hobbystycznie. Wygodna odzież i bielizna zapewnia odpowiednie odprowadzenie potu od skóry, cyrkulację powietrza. Dla krótszych i dłuższych wycieczek warto kupić również rękawiczki, to nie tylko skuteczna ochrona przed zadrapaniami czy odparzeniami to także zapewnienie sobie kontroli nad rowerem. Odzież na rower to nie tylko spodnie i koszulka, warto pomyśleć również o rękawiczkach i czapce. Obok obowiązkowego kasku warto na chłodniejsze dni mieć czapkę, która dość dobrze ochroni nas przed zimnem oraz wyciągnie pot. Na zimne dni, wygodna kominiarka oraz ocieplacze są elementem, na który warto zwrócić uwagę.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

 

Zdjęcie: Materiały prasowe

 

Reklama