Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Pokaz robota rysującego i elektronicznej harfy laserowej, warsztaty z hydroponiki i podstaw krawiectwa, strefa projektowa, wykłady z zakresu marketingu. To część atrakcji dla uczestników dni otwartych PCI ProtoLab Rzeszów (13-14 grudnia).

Dni otwarte PCI są zarówno dla grup szkolnych i studenckich, jak i osób indywidualnych. Nowy budynek PCI przy ul. Lenartowicza to blisko 400 m kw. wyposażonych pracowni, z których mogą korzystać podkarpaccy studenci, uczniowie, kreatorzy i innowatorzy.

12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja z udziałem władz województwa, natomiast przez dwa kolejne dni – 13 i 14 grudnia – uczniowie i studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach w nowych pracowniach.

Zaprezentujemy projekty, które dotychczas powstały w naszych przestrzeniach, a nasi specjaliści opowiedzą o możliwościach wykorzystania każdej z sześciu pracowni – zapowiada Barbara Ślęk-Wojtowska, menadżer zespołu edukacji i animacji w PCI ProtoLab. 

W pracowniach będą warsztaty z hydroponiki, podstawy druku 3D, zajęcia z obróbki drewna i metalu za pomocą elektronarzędzi i narzędzi ręcznych, prezentacja podstawowych narzędzi do tworzenia układów elektronicznych i warsztaty z podstaw krawiectwa.

W strefie projektowej, podkarpaccy studenci i uczniowie zaprezentują opracowane przez siebie projekty, m.in. urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję do pomocy osobom słabowidzącym oraz niedowidzącym, rakiety czy łazika elektrycznego.

W ProtoLab można korzystać ze sprzętu w sześciu pracowniach: media VR, biogreen, tekstylnej&wearables, elektronicznej, szybkiego prototypowania oraz warsztatu-modelarni.

Program dni otwartych PCI ProtoLab (13-14 grudnia):

10:00-18:00 – zwiedzanie pracowni i przestrzeni PCI ProtoLab – otwarte mini warsztaty na pracowniach PCI ProtoLab (tekstylnej, elektronicznej, warsztat-modelarnia, prototypowania i druku 3D, bio green, VR i media) w ciągu całego dnia:

– podstawy hydroponiki,

– podstaw szycia i obsługi maszyn,

– lutowanie i obsługa sprzętu w pracowni,

– termoformowanie, obróbka wydruków 3D, praca z drewnem,

– druk 3D i szybkie prototypowanie, modelowanie i przygotowanie wydruków,

– technologia VR.

10:00-18:00 – prezentacja wybranych projektów studenckich, uczniowskich, makerskich i innych m.in.:

– projekt doniczki hydroponicznej,

– rakieta Orzeł 7,

– pierwszy polski satelita naukowy Centrum Badań Kosmicznych PAN,

– modele samolotów udźwigowych EUROAVIA,

– projekt Vides,

– rakieta Orzeł 7,

– projekt sondy balonu stratosferycznego,

– SKNI Tool – projekt kosmicznego narzędzia,

– quad elektryczny KN VDesign,

– aplikacje wykorzystujące dane NASA – finaliści Subcarpathian Space Apps Challenge 2022: Mleczni ludzie i aplikacja YourSun,

– draw robot, harfa laserowa, shadow hand.

11:00-13:00 – warsztat hydroponiki #1 (aula na piętrze 2)

14:00-16:00 – warsztat z hydroponiki #2 (pracownia bio green lab – piętro 1)

We wtorek, 13 grudnia uczniowie oraz studenci będą również mieli okazję uczestniczyć w dwóch wykładach z zakresu marketingu i budowania marki:

11:00-12:00 – wykład „Archetyp marki” – Daria Pyziak, Koło Naukowe Forma – Koło Naukowe Kreowania Wizerunku, WSIiZ

12:00-14:00 – warsztaty „Jak kreować swój wizerunek w social mediach” – warsztaty fotografii biznesowej – Jakub Głogowski, Koło Naukowe Fotogrfii Noise – WSIiZ

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama