Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim ustalają właściciela dwóch psów rasy Chart. Znalazł je w lesie przypadkowy świadek.

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. dwa psy znaleziono w listopadzie ub. r. w lesie w okolicy Przewrotnego. – Sprawiały wrażenie zagubionych i czekających na kogoś – twierdzi rzecznik Szeląg. 

Spacerowicz o odnalezieniu psów poinformował schronisko „Kundelek”. Jego pracownicy przyjechali na miejsce, złapali zwierzęta i zapewnili im opiekę. Ponadto, ustalili, że to rasowe charty: 4-miesięczny szczeniak i 6-letnia suka, najprawdopodobniej jego matka.

– Psy były w dobrym stanie, chociaż wychłodzone i głodne – przekazuje Adam Szeląg. 

Na posiadanie tej rasy trzeba mieć zezwolenie. Mimo że schronisko na własną rękę szukało właścicieli chartów, nikt się po nie nie zgłosił. Dyrekcja „Kundelka” powiadomiła komisariat w Głogowie Młp. Policjanci ustalają właściciela psów i okoliczności ich przebywania w lesie. 

Osoby, które rozpoznają psy, proszone są o kontakt osobisty w siedzibie Komisariatu Policji w Głogowie Młp. przy ul. Wincentego Witosa 10a lub telefoniczny: 47 821 35 05 – od 7:30 do 15:30 albo z dyżurnym KMP w Rzeszowie: tel. 47 821 3310 lub 112. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: