Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim ustalają właściciela dwóch psów rasy Chart. Znalazł je w lesie przypadkowy świadek.

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. dwa psy znaleziono w listopadzie ub. r. w lesie w okolicy Przewrotnego. – Sprawiały wrażenie zagubionych i czekających na kogoś – twierdzi rzecznik Szeląg. 

Spacerowicz o odnalezieniu psów poinformował schronisko „Kundelek”. Jego pracownicy przyjechali na miejsce, złapali zwierzęta i zapewnili im opiekę. Ponadto, ustalili, że to rasowe charty: 4-miesięczny szczeniak i 6-letnia suka, najprawdopodobniej jego matka.

– Psy były w dobrym stanie, chociaż wychłodzone i głodne – przekazuje Adam Szeląg. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na posiadanie tej rasy trzeba mieć zezwolenie. Mimo że schronisko na własną rękę szukało właścicieli chartów, nikt się po nie nie zgłosił. Dyrekcja „Kundelka” powiadomiła komisariat w Głogowie Młp. Policjanci ustalają właściciela psów i okoliczności ich przebywania w lesie. 

Osoby, które rozpoznają psy, proszone są o kontakt osobisty w siedzibie Komisariatu Policji w Głogowie Młp. przy ul. Wincentego Witosa 10a lub telefoniczny: 47 821 35 05 – od 7:30 do 15:30 albo z dyżurnym KMP w Rzeszowie: tel. 47 821 3310 lub 112. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama